pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 2 lipca 2021
  • 4 lipca 2021
  • wyświetleń: 1465

Rodzinny Rajd Rowerowy nad Jezioro Paprocańskie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu oraz Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu zapraszają już w niedzielę, 4 lipca na Rodzinny Rajd Rowerowy "Jezioro Paprocany". Rajd będzie miał charakter wyłącznie rekreacyjny.

rowery
GOK w Suszcu organizuje Rodzinny Rajd Rowerowy nad Jezioro Paprocańskie · fot. pixabay.com


Jezioro Paprocany w Tychach to jedno z najpopularniejszych miejsc do rekreacji na świeżym powietrzu w całym województwie śląskim. Podczas dobrej pogody można spotkać tutaj tłumy ludzi, którzy cieszą się urokami tego miejsca: spacerują, biegają, jeżdżą na rowerach, wypożyczają sprzęt wodny, plażują, a także korzystają z boisk, placów zabaw i kawiarni.

Paprocany to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez rowerzystów z Tychów i okolic. Bardzo dobra droga rowerowa dookoła jeziora i świetne dukty Lasów Pszczyńskich przyciągają cyklistów jak magnes. Nad jezioro z Tychów dojechać można żółtym szlakiem rowerowym nr 141 z dzielnicy Wilkowyje lub zielonym szlakiem rowerowym nr 134 łączącego Wilkowyje przez Śródmieście i właśnie Paprocany do dzielnicy Cielmice. Wzdłuż Jeziora Paprocany prowadzi także jeden z najpopularniejszych na Śląsku szlaków - czerwony szlak rowerowy nr 1, który łączy Katowice z Pszczyną. Pętla dookoła jeziora ma około 6,5km.

Dlaczego warto wziąć udział w Rajdzie?  • bo to świetna okazja do wspólnego spędzenie czasu,
  • bo to szansa na odwiedzanie być może wcześniej nie znanych miejsc położonych na trasie rajdu rowerowego.


Kto może wziąć udział w Rajdzie?W rajdzie mogą wziąć udział dorośli oraz dzieci powyżej 10 lat. Dzieci młodsze mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką rodzica, po wcześniejszym kontakcie z Halą w Suszcu - tel. 32 449 11 14. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w rajdzie znajdują się w regulaminie.

Kiedy?4 lipca

Program rajdu:Zbiórka uczestników o godz. 11:00 przy Hali Sportowej w Suszcu (ul. Szkolna 130a, Suszec).

Trudność trasy:Trasa około 40 km, po terenie płaskim, utwardzonym, leśnym. Zalecane rowery: miejski, trekkingowy lub górski.

ZapisyW sprawie zapisów należy kontaktować się z sekretariatem GOK - 32 212 44 91 wew. 23. Karty zgłoszeniowe należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu.

Kontakt: e-mail: kasia@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 20. Zachęcamy do odwiedzenia facebooka i instagrama GOK-u.

Więcej szczegółów na plakacie:

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

ar / pless.pl, źródło: GOK Suszec

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj