pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 2 lipca 2021
  • 3 lipca 2021
  • wyświetleń: 1812

[ZDJĘCIA] Boisko na Podstarzyńcu z tartanową nawierzchnią

W ramach kolejnego etapu rozbudowy placu zabaw przy ul. Hetmańskiej na osiedlu Podstarzyniec w Pszczynie trwają prace związane z wykonaniem nawierzchni tartanowej na boisku sportowym. Zadanie zgłoszone zostało jako propozycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

Tartanowa nawierzchnia na boisku na osiedlu Podstarzyniec, Podstarzyniec, boisko
Tartanowa nawierzchnia na boisku na osiedlu Podstarzyniec · fot. UM Pszczyna


Koszt inwestycji wyniesie 60 270 zł. Zadanie zrealizuje firma Alpinka z Katowic. Nowa nawierzchnia będzie zdecydowanie bezpieczniejsza od starej, wysłużonej kostki brukowej. Dzięki temu z obiektu będzie mogło korzystać więcej dzieci i młodzieży. Na to przede wszystkim zwrócił uwagę Marek Chrapkiewicz, autor wniosku, a zarazem przewodniczący zarządu Osiedla Podstarzyniec, który nie kryje zadowolenia z postępu prac i pierwszych efektów.

- Po wielu miesiącach związanych z pandemią obserwujemy zwiększoną aktywność dzieci i młodzieży na osiedlowych placach zabaw. Dla nas bardzo istotne jest, aby takie miejsca były bezpieczne i atrakcyjne dla dzieci i rodziców. Takie też są oczekiwania mieszkańców, którzy związane z tym propozycje zgłaszają w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Na ich podstawie modernizujemy obiekty lub wymieniamy starą infrastrukturę. Plac zabaw przy ulicy Hetmańskiej jest tego dobrym przykładem - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.