pless.pl

Reklama

Sport

  • 15 czerwca 2021
  • 14 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 7931

[FOTO] IV Otwarte turnieje strzeleckie dla mieszkańców

Za nami:

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie zaprasza na IV Otwarte Turnieje Strzeleckie dla mieszkańców! W czasie ich trwania pomożemy Filipkowi Cholewie, który zmaga się z SMA! Za nami już trzy rundy! Ostatnia odbędzie się 14 sierpnia. Zobaczcie fotorelację z przedostatniego turnieju.

Reklama

IV Otwarte turnieje strzeleckie dla mieszkańców - runda trzecia - 24.07.2021 · fot. powiat


Podczas minionego weekendu, na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie odbyła się trzecia runda Otwartego Turnieju Strzeleckiego dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na trzy kategorie: dzieci i młodzież do 13 roku życia, kobiety i mężczyźni.

- Turnieje strzeleckie cieszą się zainteresowaniem lokalnej społeczności. W drugiej rundzie zawodów udział wzięło 70 osób, tym razem w zawodach uczestniczyło 50 mieszkańców powiatu pszczyńskiego - mówi Piotr Furczyk, członek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie. Najmłodszy uczestnik trzeciej rundy turnieju strzeleckiego miał 5 lat. Za udział w zawodach otrzymał statuetkę oraz dyplom.

Wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski wraz z prezesem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie Tadeuszem Żyłą wręczyli puchary i dyplomy mieszkańcom, którzy zdobyli największą liczbę punktów podczas trzeciej rundy turnieju strzeleckiego. Każdy oddawał osiem strzałów, oceniano pięć najlepszych.

Podczas wydarzenia została przeprowadzona zbiórka na leczenie Filipka Cholewy. Mały mieszkaniec powiatu pszczyńskiego cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. W walce z okrutną chorobą może pomóc terapia genowa, która kosztuje 9,5 mln zł. Do tej pory udało się zgromadzić 4,8 mln zł.

Zawody są współfinansowane przez Powiat Pszczyński oraz KBS Pszczyna.

- Turniej to nie tylko popularyzacja strzelectwa sportowego, ale także doskonała okazja do integracji mieszkańców naszego powiatu - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Ostatnia runda Otwartego Turnieju Strzeleckiego odbędzie się 14 sierpnia. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00, zapisy przyjmowane będą do godz. 13.00. Udział w turnieju jest bezpłatny, a organizator zapewnia sprzęt sportowy.

Wyniki trzeciej rundy IV Otwartego Turnieju StrzeleckiegoDzieci i młodzież do 13 roku życia
1. Weronika Żemła - 48 punktów
2. Karol Wydra - 47 punktów
3. Łukasz Skrobol - 46,1 punktów

Kobiety
1. Joanna Gaża - 41 punktów
2. Nadia Moląg - 38 punktów
3. Paulina Kubica - 37 punktów

Mężczyźni
1. Mateusz Lukasek - 41 punktów
2. Jakub Kiecok - 40 punktów
3. Johan Barkhuizen - 38 punktów

Turniej finansowany jest ze środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego z Programu Klub.

Podczas turniejów organizowana jest zbiorka na rzecz Filipka.

ar / pless.pl

źródło: KBS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.