pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 17 maja 2021
  • wyświetleń: 907

Wspinaj się z Diablakiem - relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

14 maja odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia na ściance wspinaczkowej, organizowane przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak".

Wspinaj się z DIABLAKiem - relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej.


Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem. Adresatem zajęć na ściance jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego.

Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady wspinania się i asekuracji oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć.

- Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia te były jak najbezpieczniejsze. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy - mówi Artur Wojciech - instruktor wspinaczki i przewodnik górski w Klubie Sportowo-Turystycznym Diablak.

Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbywają się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

Wszystkich chętnych klub zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 11 czerwca 2021r. a szczegóły i zapisy dostępne są na nowej stronie Klubu www.kstdiablak.pl

"Diablak" zapraasza również na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
22 maja - wycieczka w Tatry Zachodnie (Ornak).
13 czerwca - wycieczka w Beskid Żywiecki - Pasmo Policy.

źródło: KST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj