pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 1018

Goczałkowicki rower powróci końcem kwietnia

W 2018 r. gmina Goczałkowice-Zdrój nawiązała współpracę z gminą Pszczyna w zakresie funkcjonowania samoobsługowej wypożyczalni rowerów. Umowa obowiązywała 3 sezony. Teraz współpraca będzie kontynuowana.

Goczałkowicki Rower
Goczałkowicki Rower · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Tym samym końcem kwietnia w Goczałkowicach ponownie pojawią się dwie stacje, na których będzie można wypożyczać pojazdy. Będą zlokalizowane przy Starym Dworcu oraz przy koronie zapory (w gminie Pszczyna ponownie będzie 6 stacji).

- Poprzednie 3 sezony funkcjonowania wypożyczalni pokazały, że cieszy się ona dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. W tym czasie w Pszczynie i Goczałkowicach było łącznie ok. 23,5 tys. wypożyczeń - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

W poprzednim sezonie, mimo pandemii na dwóch goczałkowickich stacjach odnotowano prawie 2 tys. wypożyczeń, a stacja przy koronie zapory była drugą najpopularniejszą w ramach systemu. O popularności usługi świadczy też fakt, że w 2020 r. przybyło aż 1059 nowych użytkowników systemu. Łącznie jest ich 5006.

System będzie współfinansowany przez gminę Goczałkowice-Zdrój. Umowa została podpisana na 3 sezony, do 2023 roku. Zasady funkcjonowania wypożyczalni mają być takie same jak dotychczas.

Przypominamy, że przez cały rok rowery można wypożyczać także na Starym Dworcu.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.