pless.pl

Reklama

Sport

  • 8 stycznia 2021
  • 25 stycznia 2021
  • wyświetleń: 15199

[ZDJĘCIA] Maraton Życia: morsowe wejście na Pilsko dla Filipka!

Filip to dla Ciebie! Z takimi okrzykami weszły na Pilsko 24 stycznia morsy i nie tylko. Pszczyńskie Bosaki, RodzicewRuchu.pl oraz AktywnaPszczyna.pl zorganizowały morsowe wejście na drugi najwyższy szczyt Beskidów. Towarzyszyły im morsy z Pabianic. Wszystko dla kilkumiesięcznego chłopca z Jankowic, który walczy z SMA - rdzeniowym zanikiem mięśni. Na jego leczenie potrzeba 9,5 mln złotych.

Maraton Życia: morsowe wejście na Pilsko dla Filipka! - 24.01.2021 · fot. Michał Piech, Jolanta Owczarek


24 stycznia morsy wyruszyły, żeby zdobyć Pilsko, a co najważniejsze wesprzeć Filipka Cholewę, u którego w wieku 3 miesięcy zdiagnozowano SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśniowy. Grupa 13 śmiałków stała się Załogą Filipka. Morsowe wejście na szczyt było nie lada wyzwaniem: przed uczestnikami wyprawy było 4,5 godziny marszu, a do pokonania 12,8 km. Udało się zebrać 580 zł w gotówce, które już wpłynęły na konto Filipka. Są również wpłaty na internetową skarbonkę.

- Weszły z nami nie tylko morsy, ale też chętne osoby w pełnym ekwipunku, bo najważniejszym celem wyprawy nie było morsowanie, a zebranie pieniędzy dla Filipa - mówi Michał Piech, który przewodził wyprawie. - Na szczycie z powodu śnieżycy i tak musieliśmy się ubrać - dodaje.

- Śniegu było po kolana, wejście z kilkoma wymagającymi podejściami. Na szczycie hulał wiatr, mgła, zawieja, więc ruszyliśmy szybciutko do schroniska złapać moc na kolejną część wędrówki. Powrót odbył się w epickich warunkach: słonko, śnieg, las i morsowanie - relacjonują uczestnicy wyprawy na Facebooku.

Loading...


Loading...


Skarbonka Maratonu Życia: www.siepomaga.pl/maratonzyciafilipcholewa

Krótkie wideorelacje z wydarzenia znajdziecie w serwisie Facebook tutaj i tutaj oraz tutaj.

Partnerzy akcji zorganizują niebawem kolejne wyzwania, o których Załoga Filipka kontra SMA będzie na bieżąco informować na swoim Facebooku: www.facebook.com/filipeksma.

Informacji o nich szukajcie też na stronach:
www.facebook.com/MaratonZycia
www.facebook.com/rodzicewruchupl/

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.