pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 3021

Juniorzy Młodsi z UKS AVATAR z medalami Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Godzieszach Wielkich nieopodal Kalisza odbyły się kolarskie Mistrzostwa Polski w jeździe parami oraz jeździe drużynowej na czas.

Juniorzy Młodsi z UKS AVATAR z medalami Mistrzostw Polski - 09.2020 · fot. UKS Avatar


W sobotę do rywalizacji w jeździe parami na czas na dystansie 20,8 km przystąpili: Franciszek Kocur, mieszkaniec Pszczyny oraz Mikołaj Szulik, mieszkaniec Rybnika, którzy w stawce dwudziestu pięciu par zdobyli 3. miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski.Tytuł Mistrzowski przypadł kolarzom z Torunia z akademii Michała Kwiatkowskiego, Wicemistrzostwo zdobyli kolarze z Gostynia.

W niedzielę odbyły się zawody w jeździe drużynowej na czas na dystansie 28,4 km. W stawce dwudziestu drużyn z całej Polski czwórka zawodników z powiatu pszczyńskiego (Dawid Sekta, Marek Filapek, Mikołaj Szulik oraz Franciszek Kocur) wywalczyli tytuł Wicemistrza Polski. Tytuł Mistrzowski przypadł kolegom z Torunia, a brązowy krążek pozostał na miejscu w Kaliszu.

- Drużyna na medal nie boimy się tego napisać! O ile w wyścigu ze startu wspólnego cała drużyna pracuje, to jeden odnosi sukces. W wyścigu parami i drużynowym na czas, aby odnieść sukces każdy musi dać z siebie wszystko. Element jazdy drużyną i wzajemnej współpracy ćwiczony jest cały sezon, cieszymy się, że w końcowej fazie trudnego sezonu zdobywamy medal właśnie w tej konkurencji, gdzie potrzebne jest zgranie między chłopakami i wzajemny szacunek - komentuje trener Rafał Sekta. - Ciekawostką pewnie jest średnia prędkość - 44,5 km/h, którą "nasi" 16-latkowie uzyskali zdobywając srebrny medal.

Pełne wyniki: www.wzkol.pl/sub_3.php?id=2020

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.