pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 10 września 2020
  • wyświetleń: 2232

Zawodnik UKS AVATAR Mistrzem Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W ubiegłą niedzielę w Koźminku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Kwalifikację uzyskało 6 zawodników oraz zawodniczek z UKS AVATAR: Mikołaj Szulik, Franciszek Kocur, Marek Filapek, Dawid Sekta, Łucja Szramowska, Julia Dąbrowska.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 6.09.2020 · fot. UKS Avatar


Chłopcy do pokonania mieli 5 rund po 17 km, co dało w sumie 85 km, dziewczyny z kolei 3 rundy, czyli 51 km. Frekwencja w chłopcach wyniosła 120 zawodników, wśród dziewczyn - 60 zawodniczek.

- To był bardzo dobry występ całego zespołu, świeżo upieczony Mistrz powiedział, że ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie koledzy z zespołu, którzy reagowali na próby odjazdu i wspomagali swojego kapitana na trasie i doprowadzili do finiszu. Sam finisz był bardzo emocjonujący, gdyż, jak się okazało, Mikołaj zwyciężył o zaledwie 3 centymetry nad drugim zawodnikiem Antonim Kida KS Społem Łódź, na trzecim miejscu finiszował Marek Kapela Świt/Nosir Mazowsze Serce Polski - relacjonuje Rafał Sekta.

12 lat - tyle Śląsk musiał czekać na kolejny złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji ze startu wspólnego. W 2008 roku ówczesny wychowanek Klubu LK UKS Pszczyna Jakub Foltyn sięgnął po złoto.

Rafał Sekta

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.