pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 28 lipca 2020
  • wyświetleń: 1526

Modernizacja GOSiRu: wymieniono oświetlenie, będą dalsze prace

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Hala sportowa "Goczuś" ma nowe, energooszczędne oświetlenie. Zakończyła się pierwsza część dużej inwestycji realizowanej w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Sporo prac wykonali pracownicy GOSiR-u w czasie przerwy związanej z wybuchem epidemii koronawirusa.

GOSiR
Wykonano wymianę oświetlenia w obiektach GOSiR w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W hali sportowej "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju wymienione zostało oświetlenie głównej areny. W miejsce starego oświetlenia żarowego, świetlówkowego oraz halogenowego pojawiło się 28 nowoczesnych opraw ledowych oraz 5 naświetlaczy ledowych.

- Dzięki temu znacznie poprawiła się jakość oświetlenia w obiekcie. Odczują to zarówno sportowcy korzystający z hali, jak i kibice. Nowe oświetlenie jest bardziej wydajne, zużywa nawet do czterech razy mniej mocy. A to będzie oznaczało mniejsze koszty energii - tłumaczy Radosław Jeleń, kierownik Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Prace kosztowały 48 tys. 567 zł.

Efekt przeprowadzonych prac oglądała wójt Gabriela Placha. - Wymiana oświetlenia to jedna z trzech części dużego zadania, które realizujemy w kompleksie sportowym GOSiR-u. Jej łączny koszt to prawie 400 tys. zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - mówi Gabriela Placha.

W ramach zadania pn. "Modernizacja gospodarki energią w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Wisławy Szymborskiej 1" wymieniona zostanie kotłownia. Zainstalowane zostaną trzy nowe kotły gazowe o mocy 280 kW każdy. Zaplanowano też prace polegające na zabudowie przetwornic częstotliwości na zasilaniu silników napędowych pomp obiegowych na basenie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w czasie, kiedy obiekty sportowe były zamknięte z powodu pandemii, sporo prac remontowych i porządkowych zostało wykonanych przez samych pracowników GOSiR-u. Przed uruchomieniem basenu przeprowadzono: cięcia pielęgnacyjne żywopłotów, naprawiono ogrodzenie przy Orliku, uszczelniono kanały przelewowe w obu basenach, usunięto usterki w jacuzzi, odmalowano linie na boisku wielofunkcyjnym, wykonano pielęgnację sztucznej murawy piłkarskiej. Największą metamorfozę przeszło pomieszczenie dla ratowników, gdzie m.in. pomalowano ściany, wykonano wydzielenie części socjalnej oraz zakupiono wyposażenie. Na ukończeniu są prace w saunie, gdzie pojawiła się nowa boazeria oraz nowy brodzik, a pomieszczenie zostało odmalowane.

- Wykorzystaliśmy maksymalnie czas postoju. Na każdym naszym obiekcie coś zostało wyremontowane, odnowione. Dużo prac zostało wykonanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem, za co im serdecznie dziękuję - mówi kierownik Radosław Jeleń.

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOSIR Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj