pless.pl

Reklama

Sport

  • 20 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2599

Ruszyły ponownie zajęcia na ściance wspinaczkowej z Klubem "Diablak"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Dzięki zmniejszeniu ograniczeń związanych z COVID-19 oraz po uwzględnieniu wprowadzonych zaleceń, udało się nam odpowiedzieć na coraz częstsze pytania i prośby o zorganizowanie w końcu zajęć na ściance wspinaczkowej. 19 czerwca odbyły się kolejne w tym roku szkolnym zajęcia na ściance Primaroca w Bielsku-Białej w ramach działalności Klubu Sportowo-Turystycznego "Diablak".

Zajęcia na ściance wspinaczkowej z Diablakiem - 19.06.2020 · fot. KST "Diablak"


Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego, ale również dorośli. Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze. Warto podkreślić, że wspinaczka pomaga w harmonijnym rozwoju, wzmacnia niemal wszystkie mięśnie, działa na zwinność i kondycję fizyczną a jednocześnie nadmiernie nie obciąża organizmu.

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 24 czerwca, a szczegóły i zapisy na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
24.06 - wycieczka wyjazd na ściankę wspinaczkową
26/27.06 - wycieczka - WSCHÓD SŁOŃCA - Barania Góra
05.06 - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Hala Miziowa)

Zajęcia odbywają się w Centrum Wspinaczkowym Primaroca w Bielsku-Białej. Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj