pless.pl

Reklama

Sport

  • 9 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3267

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna otrzyma 10 tys. zł dofinansowania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Znamy wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu "Klub". Ponad 54 miliony złotych trafią do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Wśród beneficjentów jet też UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Młodziczki
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna otrzyma 10 tys. zł dofinansowania


- W tym roku na realizację Rządowego Programu "Klub" zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne - to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów - powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Rządowy Program "Klub"

Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu "Klub" to:
  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
  • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.


W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo, w 2020 roku kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów.

BM / pless.pl
źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj