pless.pl

Reklama

Sport

  • 29 maja 2020
  • wyświetleń: 2605

Place zabaw, siłownie i inhalatorium w Pawłowicach nadal zamknięte

Od 30 maja, w ramach znoszenia obostrzeń związanych z zakażeniami COVID- 19 mają być m.in. otwarte place zabaw i siłownie na powietrzu. W gminie Pawłowice, ze względu na stały wzrost zakażeń, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach zalecił, aby place zabaw, podobnie jak szkoły i przedszkola, pozostały na razie zamknięte.

Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz zalecenia sanepidu wójt Franciszek Dziendziel podjął decyzję, że place zabaw, ogólnodostępne siłownie na świeżym powietrzu i inhalatorium pozostaną nieczynne przez kolejny tydzień, do piątku 5 czerwca. Gmina nie będzie też uruchamiała fontann.

Przypomnijmy, że liczba zarażonych mieszkańców gminy liczy blisko 200 osób i ciągle rośnie. To najwięcej w całym powiecie pszczyńskim i prawie 2/3 liczby zakażonych w sześćdziesięciotysięcznych Żorach czy jeszcze liczniejszym Jastrzębiu-Zdroju. Ponad pięćset osób przebywa na kwarantannie. Z danych zamieszczonych 28 maja na stronie tyskiego sanepidu wynika, że w ostatniej dobie (z 27 na 28 maja) odnotowano tylko jedno zakażenie.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.