Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 maja 2020
  • wyświetleń: 2758

Nowe boisko do siatkówki plażowej przy GOS w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOS Pawłowice" podaj

Przy Gminnym Ośrodku Sportu, obok kompleksu boisk pod namiotami, powstało boisko do siatkówki plażowej. Koszt jego wykonania wyniósł około 48 000 zł brutto.

Nowe boisko do siatkówki plażowej przy GOS w Pawłowicach
Nowe boisko do siatkówki plażowej przy GOS w Pawłowicach · fot. GOS Pawłowice


Siatkówka plażowa jest jednym z popularniejszych sportów rekreacyjnych. Różni się od siatkówki halowej m.in. ilością zawodników, krótszymi setami oraz strukturą i wymiarami boiska. Powstałe boisko do siatkówki plażowej jest prostokątem o wymiarach 16 x 8 m, spełnia wszystkie wymogi i pozwala nie tylko na treningi, ale też na organizację zawodów. Boisko z każdej strony otoczone jest tzw. wolną strefą, a wokół zamontowano piłkochwyty. Podłoże stanowi drobnoziarnisty, pozbawiony wszelkich kamieni specjalny piasek, który się nie kurzy i nie dostaje do oczu. Wykonano również drenaż, aby zapewnić właściwy spływ wody.

W planach, mających na celu zwiększenie atrakcyjności nowo powstałego boiska, jest stworzenie strefy relaksu wyposażonej w ławeczki i leżaki oraz jego oświetlenie. Aby zapewnić graczom odrobinę cienia, w linii płotu zostaną zamontowane przesłony przed słońcem, a w przyszłości przy boisku powstanie prysznic.

Siatkówkę plażową, ze względu na zachowany dystans między zawodnikami, można zaliczyć do dyscyplin pozwalających zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas gry, co jest szczególnie ważne w dobie istniejącej pandemii.

Boisko do siatkówki plażowej przy Gminnym Ośrodku Sportu jest ogólnodostępne. Rezerwacje pod numerem telefonu 32 47 24 215, w godzinach 8:00-21:00. Koszt wynajęcia 20 zł/godz.

BM / pless.pl, źródło: GOS Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

GOS Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOS Pawłowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.