Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 maja 2020
  • wyświetleń: 5068

W Goczałkowicach będą jeszcze lepsze warunki do uprawiania sportu

Obiekty sportowe przy SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju zostaną wyremontowane i rozbudowane. Urząd Gminy złożył wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie inwestycji.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju
Obiekty sportowe przy SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju zostaną wyremontowane i rozbudowane · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Chodzi o zadanie pn. "Remont szkolnej infrastruktury sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju wraz z rozbudową". Inwestycja obejmuje remont istniejącego boiska do piłki ręcznej wraz z jego rozbudową i dopasowaniem wymiarów do obowiązujących wytycznych. Ponadto, wyremontowane zostaną bieżnia sportowa oraz skocznia w dal z rozbiegiem (wymiana zniszczonej nawierzchni, remont podłoża, wykonanie oznaczeń). Wykonane zostanie też przełożenie kostki brukowej wzdłuż boiska oraz uzupełnienie odwodnienia. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W wyniku prac w miejsce nawierzchni asfaltowej boiska pojawi się nawierzchnia poliuretanowa. Samo boisko wielofunkcyjne zostanie powiększone do rozmiarów 44 x 30 m. Zostaną tam wyznaczone: boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki oraz trzy boiska do siatkówki.

- Chcemy stworzyć mieszkańcom Goczałkowic jak najlepsze warunki do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. W pobliżu jest już kompleks boisk Orlik, siłownia zewnętrzna, a także baza sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z halą sportową, pływalnią czy siłownią. Planowana inwestycja sprawi, że zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, kluby sportowe, jak i zainteresowani mieszkańcy będą mieli do dyspozycji kolejne nowoczesne i bezpieczne obiekty sportowe w naszej gminie - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Gmina Goczałkowice-Zdrój złożyła do Ministerstwa Sportu wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach programu "Sportowa Polska". Całkowita wartość zadania to 895 tys. 332 zł. Gmina ubiega się o dofinansowanie w wysokości 295 tys. 460 zł. Remont ma być realizowany w 2021 r.

Inwestycja będzie stanowić II etap projektu pn. "Teren rekreacyjny z placem edukacyjno-zabawowym na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju". I etap obejmował część rekreacyjną, plac edukacyjno-zabawowy, oświetlenie i monitoring. Został wykonany w 2018 r.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.