Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 5 marca 2020
  • wyświetleń: 2782

Sukcesy KS Warszowice na Mistrzostwach w curligu w Gliwicach

W zakończonych 28 lutego w Gliwicach Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu swoją dominację na młodzieżowym lodzie pokazał gminny klub KS "Warszowice". Pod paroma względami były to historyczne dla klubu finały.

KS Warszowice na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu w Gliwicach - 28.02.2020 · fot. KS Warszowice


Po raz pierwszy jakiemukolwiek klubowi udało się w eliminacjach wprowadzić do finałów 4 drużyny na 8 możliwych miejsc. Do tytułu mistrzowskiego co roku krok po kroku zbliżała się drużyna KS "Limonki" w składzie: Marlena Dziewirz, Klaudia Szmidt i Monika Wosińska. Dziewczęta dwa lata temu zdobyły brąz, rok temu srebro, by w końcu w tym roku zdobyć po raz pierwszy w historii klubu najcenniejszy kruszec.

Powtórzyć tego wyczynu z drugiej strony nie udało się drużynie KS "Zielony czołg" grającej w składzie: Szymon Gęborys, Bartosz Porwisz, Robert Kamiński, Dominik Szmidt. Chłopcy po wygranych meczach grupowych musieli w finale uznać wyższość Łodzian, przez co nie obronili tytułu mistrzowskiego.

Niewiele do brązu brakło naszej kolejnej drużynie KS "Nowa Generacja" w której w skład weszli: Juliusz Szweda, Kamil Musioł i Mateusz Grymel.

Najmłodsza nasza drużyna KS "SBS" czyli: Magdalena Herman, Paulina Frysz i Justyna Hanslik także musiały przeżyć gorycz porażki w walce o brązowy medal.

Zawodnicy KS Warszowice zdominowali jednak kolejną konkurencję, czyli Pary Mieszane. Pierwszy raz w historii w finale spotkały się pary klubu: Wosińska/ Grymel oraz Frysz/ Porwisz. Po bardzo wyrównanej grze to Monika Wosińska i Mateusz Grymel sięgnęli po złoto. Klub dzięki tak dobrej grze wszystkich zawodników po raz drugi z rzędu wygrał klasyfikację klubową oraz klasyfikację województw, za co statuetki odebrał trener Damian Herman.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.