pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 4757

Kolejny bardzo dobry występ pszczyńskich badmintonistów

Świetna gra pszczyńskich badmintonistów zaowocowała zdobytymi medalami w turnieju rozgrywanym w dniach 15-16 lutego w Zielonce - Otwartym Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka juniorów i młodzików w badmintonie.

Otwarte Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka juniorów i młodzików w badmintonie - 15-16.02.2020 · fot. UKS Plesbad


Juniorki Młodsze z UKS Plesbad Pszczyna wywalczyły w starszej kategorii wiekowej 4 medale. Na największe słowa pochwały zasłużył mikst Antonina Marszałek i Piotr Tomaszewski (UKS Wschodnia 12 Kielce). Grająca razem dopiero od kilku miesięcy para pokonała kilku znakomitych przeciwników (m. in. Patryk Kordek/ Aleksandra Pająk) i zdobyła brązowy medal. Taki sam kolor medalu musiał wystarczyć reprezentantom Polski Darii Zimnol i Jakubowi Melaniukowi (UKS Unia Bieruń).

Najcenniejszy (dla Plesbad) medal oraz mnóstwo doświadczeń po rywalizacji z bardziej doświadczonymi deblami przywiozły Daria Zimnol i Julia Pławecka. Zwycięstwo nad ósmą parą Mistrzostw Europy Juniorów, Laura Bujak/ Anna Duda, na pewno zmotywuje do dalszej pracy. Finałowe przeciwniczki Anastasiya Khomich/ Ulyana Volskaya tym razem okazały się lepsze. Drugie miejsce to świetny wynik. Brązowy medal w tej kategorii wywalczyły także Aleksandra Wrońska i Antonina Marszałek.

Gratulacje należą się także pozostałym reprezentantom UKS Plesbad Pszczyna, którzy dzielnie walczyli podczas Otwartego Grand Prix juniorów i młodzików: Olga Szwarnowiecka, Jan Kapera, Małgorzata Muszyńska, Damian Zimnol i Natalia Witkowska.

Partnerzy: Urząd Miejski w Pszczynie, Powiat Pszczyński, Victor Polska, Pszczyńskie Centrum Treningu Rehabilitacyjnego.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.