Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 2 lutego 2020
  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 20574

Rodzinny Bieg Charytatywny dla Zameczku przeniesiony na jesień

25 kwietnia już po raz czwarty w Jankowicach miał odbyć się Rodzinny Bieg Charytatywny dla Zameczku - Specjalnego Ośrodka Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla dzieci niewidomych i niedowidzących w Rudołtowicach. Z powodu stanu epidemii wydarzenie zostało jednak przeniesione na jesień.

Rodzinny Bieg Charytatywny dla Zameczku przeniesiony na jesień


To było do przewidzenia, że IV Rodzinny Bieg Charytatywny - Jankowice nie może odbyć się w planowanym terminie. Organizatorzy postanowili przenieść zawody na jesień. Na razie nie podano nowego terminu. Uwzględnione jednak zostaną inne wydarzenia, które będą miały miejsce jesienią. Tak, aby ze sobą nie kolidowały.

Loading...


Całkowity dochód z imprezy co roku jest przeznaczany na rzecz Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących "Zameczek" w Rudołtowicach. Ośrodek ten został utworzony w 1992 roku przez Polski Związek Niewidomych. Udziela świadczenia zdrowotne, rehabilitacyjne i opiekuńcze dzieciom niewidomym i niedowidzącym ze sprzężoną niepełnosprawnością oraz niepełnosprawnością intelektualną. Swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież w wieku od 4 do 25 lat. Podopieczni przebywają w ośrodku w systemie całodobowym i dziennym.

W minionych latach na rzecz Ośrodka w Rudołowicach uzbierano: rok 2017 - 18.000 zł, rok 2018 - 26.000 zł, natomiast rok 2019 był rekordowy - przekazano na rzecz Ośrodka aż 31.500 zł!

Bieg jest organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Jankowicach, LKS Znicz Jankowice oraz Stowarzyszenie Sportowe "Aktywna Pszczyna".

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.