pless.pl

Reklama

Sport

  • 30 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7411

3 złota, srebro i brąz - worek medali podczas Mistrzostw Śląska Juniorów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Z pięcioma medalami wrócili z odbywających się w Ostrawie Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów, Juniorów Młodszych i Seniorów podopieczni trenera Marka Bieli.

Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów, Juniorów Młodszych i Seniorów - 01.2020 · fot. Marek Biela


Najlepszą seniorką zarówno w skoku w dal (5,51m) oraz w trójskoku(12,28m) okazała się Natalia Mach, która po przebytej operacji spokojnie wraca do formy.

Złoty medal i tytuł Mistrza Śląska Juniorów w skoku wzwyż zdobył Michał Moroń, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2m. Dwa tygodnie wcześniej podczas mitingu w Ostrawie zawodnik ten uzyskał absolutny rekord życiowy wynikiem 2m i 2cm. Warto dodać, że lekkoatleta Iskry Pszczyna w listopadzie został powołany do Szerokiej Kadry Narodowej Juniorów w skoku wzwyż.

Kolejna osoba z "teamu skoków" Marka Bieli to Sonia Pala (juniorka młodsza), która stanęła na najniższym stopniu podium w trójskoku(10,48m) oraz zajęła 6. miejsce w skoku w dal z rekordem życiowym 4,89m. W tej samej kategorii wiekowej, ale na dystansie 1000m wicemistrzynią Śląska została ustanawiając również nowy rekord życiowy Zofia Kokoszka z wynikiem 3.02.99min.

W biegu na 400m 6. miejsce zajął Robert Płachecki z wynikiem 53,66s(rekord życiowy).

Marek Biela

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj