pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 1 lutego 2020
  • wyświetleń: 6683

Ponad 200 tys. osób skorzystało w oferty goczałkowickiego GOSiR-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju podsumował działalność merytoryczną w 2019 roku.

sobota,goczałkowicezdrój,goczałkowice,gosir,basen,sport,rekreacja,pless,fotodnia,instagram
Kryta pływalnia w Goczałkowicach-Zdroju


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju działa w formie jednostki budżetowej, której przedmiotem działania jest rozwój kultury fizycznej oraz organizowanie działalności w dziedzinie rekreacji ruchowej. Siedziba Ośrodka mieści się w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Szymborskiej 1. Ośrodek zarządza obiektami sportowymi: halą sportową, krytą pływalnią, Kompleksem Sportowym "Moje Boisko - Orlik 2012".

W 2019 roku Ośrodek zorganizował i współorganizował zawody sportowe i rekreacyjne w 17 dyscyplinach sportowych. Imprezy te mają zasięg: gminny, powiatowy, wojewódzki, ogólnopolski. W sumie zorganizowanych zostało 40 imprez sportowo-rekreacyjnych, 4 akcje, 1 liga amatorska (w dyscyplinie futsal, w której bierze udział ponad 330 zawodników), zaś na boisku "Orlik" przy GOSiR-ze odbyło się kilkanaście meczów ligowych drużyn dziecięcych LKS-u Goczałkowice-Zdrój oraz UMKS-u Goczałkowice-Zdrój.

Głównym zadaniem Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju jest administrowanie obiektami sportowymi: halą, basenem, boiskiem "Orlik" oraz siłownią zewnętrzną. Z obiektów korzystają uczniowie szkoły podstawowej, mieszkańcy gminy, kluby i sekcje sportowe, organizacje, klienci indywidualni oraz grupy nieformalne.

W 2019 roku z wszystkich obiektów skorzystało w sumie 202 604 osoby. Z poszczególnych obiektów skorzystała następująca liczba osób:
  • kryta pływalnia: 158 121 osób,
  • hala sportowa: 31 923 osoby,
  • boisko "Orlik": 10 319 osób,
  • siłownia w hali sportowej: 1 346 osób,
  • salka fitness w hali sportowej: 895 osób.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOSIR Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj