pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 23 stycznia 2020
  • wyświetleń: 5835

Siatkarki z POSiR-u w półfinale Mistrzostw Śląska

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna awansowały do półfinałów Mistrzostw Śląska Kadetek. Podopieczne Agnieszki Szczypki znalazły się w gronie ośmiu najlepszych zespołów na Śląsku.

siatkarki UKS Centrum
fot. Powiat


Awans do półfinału pszczyńskie siatkarki zawdzięczają drugiemu miejscu, które wywalczyły podczas trzydniowego, ćwierćfinałowego turnieju w Wodzisławiu Śląskim. Oprócz drużyny z Pszczyny i gospodyń - Zorzy Wodzisław Śląski, w zmaganiach brały udział Częstochowianka i CFiK Klima Będzin.

W pierwszym meczu siatkarki UKS Centrum uległy 1:3 Częstochowiance (13:25, 25:16, 20:25, 20:25). Drugim rywalem miał być CFiK Klima Będzin. Na cztery godziny przed planowanym rozpoczęciem spotkania okazało się, że zespół z Będzina nie zbierze składu i wycofuje się z dalszych gier oddające mecze walkowerem.

Decydujące o awansie spotkanie, pszczynianki miały zagrać z Zorzą Wodzisław Śląski, która po wygranej 3:0 w pierwszym dniu z Będzinem, drugiego dnia przegrała 1:3 z Częstochowianką. Pszczynianki mimo początkowych problemów, w dalszych częściach setów osiągały zdecydowaną przewagę i zwyciężyły 3:0 (25:21, 25:13, 25:12). Turniej wygrała Częstochowianka, ale awans uzyskały również siatkarki z Pszczyny.

Dzięki awansowi do półfinału pszczynianki zagrają w jednym z dwóch turniejów z udziałem najlepszych drużyn na Śląsku. Gospodarzem pierwszego będzie MKS Dąbrowa Górnicza, zaś drugiego BKS Stal Bielsko-Biała. O przydziale kolejnych trzech drużyn do konkretnego turnieju zadecyduje losowanie. Półfinał Mistrzostw Śląska Kadetek zostanie rozegrany w terminie od 3 do 5 lutego.

W sezonie 2019/2020 w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska Kadetek rywalizowało 35 drużyn. Przypomnijmy, że we wcześniejszych etapach pszczynianki wygrały swoją grupę w I etapie (siedem wygranych w ośmiu meczach), zaś w 1/8 finału zajęły 2. miejsce (dwie wygrane w trzech meczach). Teraz do swoich sukcesów dołożyły 2. miejsce w turnieju ćwierćfinałowym.

BM / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.