pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 5 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3229

Mikołajkowy Turniej Szachowy w Pawłowicach

Z okazji zbliżającego się Mikołaja Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice zorganizowało w Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach 1 grudnia Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych.

Mikołajkowy Turniej Szachowy w Pawłowicach - 01.12.2019 · fot. Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice


W turnieju udział wzięło 81 dzieci rywalizujących na dystansie 9 rund po 10 minut na zawodnika. Rozgrywki odbyły się w następujących kategoriach:
  • I - chłopcy: klasy 1-3
  • II - chłopcy: klasy 4-8
  • III - dziewczynki: klasy 1-3
  • IV - dziewczynki: klasy 4-8


Cały turniej w grupie 81 zawodników wygrał Jakub Herwy z UKS Pionier Jastrzębie, II miejsce zajął Paweł Kotula z KS Hetman Marklowice, na III miejscu był Paweł Chmiel z KS Strzybniczanka Tarnowskie Góry.

W kategorii chłopców klasy 1-3 zwyciężył Adam Kuczmik,
II miejsce - Wojciech Tim,
III miejsce - Wojciech Sobański

W kategorii chłopców klasy 4-8 zwyciężył Jakub Herwy,
II miejsce - Paweł Kotula,
III miejsce - Paweł Chmiel.

W kategorii dziewczynek klasy 1-3 zwyciężyła Natalia Strzoda,
II miejsce - Karolina Figa,
III miejsce - Emilia Kulig.

W kategorii dziewczynek klasy 4-8 zwyciężyła Lena Obrochta
II miejsce - Oliwia Czerwińska,
III miejsce - Maja Nieckarz.

Wśród 18 dzieci ze Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice najlepszy wynik uzyskali w klasach IV-VIII: Radosław Sobik, Bartosz Mruk,Filip Chwastykowski, w klasach I-III: Igor Musiolik, Franek Goyke, Cezary Borowski, wśród dziewczynek kl. I-III najlepsza była Paulina Trzaskalik, a w klasach IV-VIII Weronika Gawełczyk. Dodatkowo nagrodzono Pucharami 3 najlepsze rodzeństw spośród 12 biorących udział.

1. miejsce wśród rodzeństw zajęli Adam i Paweł Kuczmik z Pszczyny, drugie miejsce Natalia i Szymon Strzoda z Chorzowa trzecie Weronika i Paweł Chmiel z Tarnowskich Gór, czwarte i piąte miejsce zajęły rodzeństwa z Pawłowic Błażej i Miłosz Pawliczek oraz Kevin i Kamil Stańkusz. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze, nagrody a najlepsi puchary.Turniej przeprowadzili i sprawnie poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice.

Zadanie publiczne dotowane z budżetu Gminy Pawłowice.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.