Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 6 listopada 2019
  • wyświetleń: 880

P. Pietryja i J. Rudziński: 2 srebra w Afryce i wygrana z USA na Węgrzech

Paweł Pietryja i Jan Rudziński mają za sobą kolejne turnieje. Reprezentanci Polski rywalizowali w deblu w Egipcie, Algierii oraz na Węgrzech.

P. Pietryja i J. Rudziński: 2 srebra w Afryce i wygrana z USA na Węgrzech · fot. Paweł Pietryja


Za nami intensywny czas pełen turniejów. Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy na turniejach w Egipcie, Algierii oraz na Węgrzech. Wyjazd do Afryki był naszym pierwszym sprawdzianem na dosyć trudnym terenie. Rywalizację w Egipcie zakończyliśmy jednak na drugim miejscu. Cały turniej rozegraliśmy na dobrym poziomie, z czego jesteśmy zadowoleni. W finale musieliśmy minimalnie uznać wyższość zawodników z Algierii, z którymi graliśmy po raz pierwszy i nie do końca wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Pojedynek finałowy zakończył się wynikiem 21:19, 23:21.

Następnie udaliśmy się do Algierii, gdzie od pierwszej rundy do finału rozegraliśmy pojedynki 3-setowe, które odczuliśmy w finale, gdzie spotkaliśmy się z gospodarzami a zarazem zawodnikami, z którymi graliśmy w finale w Egipcie. W tym finale również przegraliśmy wynikiem 21:18, 21:17. Wróciliśmy z Afryki z dwoma srebrnymi medalami, z czego jesteśmy zadowoleni i co motywuje nas do dalszej walki.

Po powrocie do Warszawy po 3 dniach udaliśmy się do Budapesztu, gdzie w pierwszej rundzie zagraliśmy w pojedynku 3-setowym z zawodnikami z Czech wygrywając 21:18, 17:21, 21:18. W następnej rundzie na naszej drodze stanęli zawodnicy z USA rozstawieni z nr 2, podczas tego turnieju oraz sklasyfikowani na 40. miejscu światowego rankingu BWF. Z tego meczu jesteśmy najbardziej zadowoleni. Cały mecz kontrolowaliśmy i narzuciliśmy swój styl gry, który był kluczowy w tym spotkaniu i dał nam wygraną 21:19 21:19. W ćwierćfinale spotkaliśmy się z parą z Kanady. Jest to nowa para i z tymi zawodnikami w tym ustawieniu zagraliśmy pierwszy raz, co nie było łatwe i nie wiedzieliśmy do końca, czego się spodziewać i jaką taktykę musimy obrać na ćwierćfinał. Rozegraliśmy dobry turniej i jesteśmy zadowoleni z wyniku. W ćwierćfinale ulegliśmy parze Kanadyjczyków 21:18, 21:17.

Przed nami przygotowanie do kolejnych startów. W grudniu udamy się do Mediolanu, gdzie będziemy walczyć o kolejne punkty do rankingu światowego.

Podziękowania dla sponsorów oraz Partnerów, bez których wyjazdy na turnieje oraz przygotowania nie byłyby możliwe:
  • Premco Logistic
  • Miasto Pszczyna
  • Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny
  • UKS Plesbad Pszczyna
  • Yang Yang/Young

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.