Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 4 listopada 2019
  • wyświetleń: 1962

XX Nocny Maraton Szachowy o Puchar Gminy Pawłowice

Sobotni wieczór, 26 października, był w gminie Pawłowice świętem szachów. W hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu, przy kilkudziesięciu szachownicach zasiadło 92 zawodników i 6 zawodniczek, aby walczyć o Puchar Gminy Pawłowice.

XX Nocny Maraton Szachowy o Puchar Gminy Pawłowice - 26.10.2019 · fot. UG Pawłowice


Na 20-tych urodzinach maratonu nie zabrakło prezentu od gminy Pawłowice dla wszystkich zawodników turnieju - okazałego tortu w formie szachownicy z dwudziestoma świeczkami, które zapalił Tomasz Porwisz, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, a zdmuchnął wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel. Tort został wykonany przez piekarnię "Tad" z Pawłowic. Wójt oraz Jan Milanowski, prezes Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice, które jest głównym organizatorem turnieju, byli w hali sportowej jedynymi osobami, które od dwudziestu lat obecne są na każdych zawodach.

Pawłowicki maraton ma swoją renomę i stałych bywalców. Po raz trzeci startował w nim pochodzący z Indii Venkat, który od dwóch lat mieszka w Gliwicach. Wśród zawodników było również dwóch reprezentantów Czech i jeden Ukrainiec. Gminę Pawłowice reprezentowało siedem osób. Każdy uczestnik od 20.00 do 8.00 rano rozegrał 40 partii. Przy szachownicy usiedli również wójt i prezes stowarzyszenia, aby uczcić jubileusz partyjką z kawą i tortem.

Maraton, drugi raz z rzędu, wygrał kandydat na mistrza międzynarodowego z Nowego Sącza Jerzy Kyć zdobywając 36,5 punktu. Drugi był mistrz międzynarodowy Dominik Orzech ze Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice, a trzecie miejsce zajął Bartłomiej Niedbała z UKS Pionier Jastrzębie. Najlepszą kobietą okazała się Zuzanna Adamczyk z UKS Pionier Jastrzębie, która w ogólnej klasyfikacji wywalczyła 21 miejsce.

Wśród najlepszych mieszkańców gminy Pawłowice znaleźli się: Karol Rawicz - I miejsce, Witold Klepek - II miejsce, Robert Sapeta - III miejsce. Najstarszym uczestnikiem maratonu był 72 letni Stanisław Miśkowiec z Jastrzębia-Zdroju a najmłodszym - 13-letni Paweł Jeziorski z LKS Tworków. Obaj otrzymali specjalne nagrody przygotowane przez organizatora. Dodatkowo nagrodzeni zostali dwaj najlepsi juniorzy do lat 14: Kamil Kaliszuk z Częstochowy oraz Krzysztof Oleksy z Rybnika.

Wszyscy uczestnicy XX Międzynarodowego Nocnego Maratonu Szachowego otrzymali nagrody, upominki oraz gadżety ufundowane przez Gminę Pawłowice.

Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice, Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach oraz firmy MOKATE, AUTOLAND, LAKMA, SOTM, Biuro Rachunkowe "Rationalis" z Pawłowic oraz piekarni JO-MAR z Pawłowic.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.