pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 13 grudnia 2005
  • wyświetleń: 11454

Faworyci nie zawiedli

Faworyci nie zawiedli


Do Goczałkowic na Krajowy Turniej o Puchar Śląska przyjęchali najlepsi w Polsce badmintoniści w kategorii junior młodszy (m.in. z Jeleniej Góry, Warszawy, Kielc, Krakowa). W rywalizacji z tak silnymi ośrodkami jak Suwałki (aktualny mistrz Polski) czy Białystok dobrze wypadli śląscy gimnazjaliści. Najlepszy wynik osiągnęła para mieszana pszczyńskiego „Plesbadu” Natalia MALIK i Miłosz WIKTORCZYK. Wygrali, tak jak miesiąc temu w Białymstoku. W finale pokonali ponownie rozstawianych z numerem 1 Walentukanis/Skusz z Suwałk. Tym razem zwycięstwo przyszło dużo łatwiej, bo 15:3, 15:13.

Niewiele brakowało by Natalia święciła podwójny tryumf. W grze singlowej dotarła do półfinału i tam, po bardzo zaciętej walce, przegrała z Tarasewicz z Białegostoku 1:2 w setach. Tym samym zajęła miejsce trzecie.

Śląską specjalnością w tym sezonie staje się także debel chłopców. Drugie miejsce zajęli Adam Sowa i Philipp Kosel z Częstochowy. Na podium stanęli także reprezentanci Pszczyny Paweł PIETRYJA i Wojciech WILKOSZ. Optymizmem napawa postawa najmłodszych pszczyńskich badmintonistów. Wysokie 4 miesjce zajęły w deblu uczennice SP 18 Weronika Strąk i Karolina Wala. Oprócz nich Pszczynę reprezentowli także Marietta Dochód, Grzegorz Wala, Wojciech Szczypek, Tomasz Tomża oraz Dariusz Malik.

Był to turniej preferowany /ranga zaraz po Mistrzostwach Polski/, w którym zawodnicy zdobyli dodatkowe punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem był wychowanek AZS Kielce – Adrian Dziółko. Już w minionym roku zaostał Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej. Reprezentował także Polskę w Mistrzostwach Europy do lat 16.

Zawody otworzył poseł Tomasz Tomczykiewicz. Organizatorami byli: Śląski Okręgowy Związek Badmintona w Częstochowie, UKS Plesbad Pszczyna, GOSiR Goczałkowice.

www.multi.pless.pl/nowe/foto1326 class=dodaj target=_blank>[więcej zdjęć z zawodów]

- mad -

Faworyci nie zawiedli · fot. plesbad


Wyniki finałów:

Mieszana:
Miłosz Wiktorczyk / Natalia Malik - UKS Plesbad Pszczyna : Maciej Skucz / Aneta Walentukanis - SKB Suwałki 15:3,15:13

Pojedyncza chłopców:
Adrian Dziółko - OŚAZS Kielce : Maciej Poulakowski - SKB Suwałki 15:13,17:14

Pojedyncza dziewczyn:
Aneta Walentukanis - SKB Suwałki : Edyta Tarasiewicz - UKS Hubal Białystok 11:7,11:5

Podwójna chłopców:
Kamil Jarząbski / Maciej Poulakowski - SKB Suwałki : Philipp Kosel / Adam Sowa - KS Kolejarz Częstochowa 17:14,15:4

Podwójna dziewcząt
Ewa Piotrowska / Edyta Tarasiewicz - UKS Hubal Białystok : Paulina Piątek /Aleksandra Wikło - OŚAZS Kielce/ MKS Orlicz Suchedniów 15:9, 11:15, 15:12

Pełne wyniki można odejrzeć na stronie badsport.republika.pl/

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.