pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 28 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1978

Finały XI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego za nami!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Wisła Wielka w kategorii żaków oraz MKS Iskra Pszczyna w młodzikach i orlikach najlepsze podczas XI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o puchar firmy "Ziobro" s.c.

XIKMPP
fot. POSiR


XI KMPP - Turniej Finałowy - wyniki

Po oficjalnym przywitaniu zawodników i otwarciu imprezy przez wicestarostę pszczyńskiego Damiana Cieszewskiego, do rywalizacji jako pierwsi przystąpili młodzicy. W pierwszym meczu pomiędzy LKS-em Studzienice, a pszczyńską Iskrą nie oglądaliśmy bramek mimo optycznej przewagi pszczynian. W drugim spotkaniu turnieju finałowego, AP 21 Łąka wysoko pokonała AKS Nadwiślan Góra. Górzanie podrażnieni wysoką porażką w pierwszym spotkaniu pokonali (2-1) LKS Studzienice, a po remisie Iskry z Łąką sprawa mistrzowskiego tytułu nadal była otwarta. Do swojego ostatniego spotkania, łączanie przystąpili mocno zmotywowani i po uzyskaniu prowadzenia pewnie zmierzali po zwycięstwo. W końcówce ekipie z Łąki zabrakło jednak koncentracji i po dwóch golach, stracili niemalże pewne zwycięstwo w turnieju. Porażka z LKS-em Studzienice okazała się dla łączan brzemienna w skutkach i zepchnęła AP 21 na trzecie miejsce w turnieju. Potknięcie Akademii Piłkarskiej 21 z Łąki skrzętnie wykorzystali pszczynianie, którzy pewnie i wysoko pokonali w ostatnim meczu górzan, co oznaczało zwycięstwo w turnieju.

XI Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C., 25 sierpnia 2019, boisko Piast przy ZS1 w Pszczynie
Klasyfikacja końcowa młodzików: 1. MKS Iskra Pszczyna, 2. LKS Studzienice, 3. AP 21 Łąka, 4. AKS Nadwiślan Góra.
Najlepszy zawodnik: Jakub Kubica (MKS Iskra Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Jakub Komraus (LKS Studzienice)
Król strzelców: Bartosz Bilek (MKS Iskra Pszczyna).

XI KMPP Turniej Finałowy Młodzików · fot. POSiR


Po krótkiej przerwie, do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu Pszczyńskiego, przystąpiły kategorie żaków i orlików. Wśród orlików najlepsi okazali się zawodnicy pszczyńskiej Iskry, którzy zmagania zakończyli z kompletem zwycięstw i zaledwie jedną straconą bramką. Na drugim miejscu zameldowała się Akademia BVB z Goczałkowic, której grze bacznie przyglądał się jej założyciel, Łukasz Piszczek. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy drugiego zespołu MKS-u Iskra, którzy w bezpośrednim pojedynku pokonali LKS Wisła Wielka.
Zacięta walka o mistrzostwo toczyła się w kategorii żaków, a o końcowym sukcesie Wisły Wielkiej, zadecydował lepszy bilans bramek. Drugie miejsce przypadło Akademii BVB U-9, a podium uzupełniła ekipa Akademii Młodego Piłkarza. Bez zdobyczy punktowej ale z cennym doświadczeniem, zmagania zakończyła natomiast najmłodsza drużyna Akademii BVB im. Łukasza Piszczka.

XI KMPP - Turniej Finałowy Żaków i Orlików · fot. POSiRXI Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C., 25 sierpnia 2019, boisko Piast przy ZS1 w Pszczynie
Klasyfikacja końcowa orlików: 1. MKS Iskra Pszczyna, 2. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka, 3. MKS Iskra Pszczyna II, 4. LKS Wisła Wielka.
Najlepszy zawodnik: Szymon Mazurczyk (MKS Iskra)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Goczło (MKS Iskra)
Król strzelców: Filip Urbańczyk (MKS Iskra)

Klasyfikacja końcowa żaków: 1. LKS Wisła Wielka, 2. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka U-9, 3. AMP Pszczyna 2011, 4. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka U-8.
Wyróżnienia: Bartosz Krawiec (LKS Wisła Wielka), Mateusz Twardawa (Akademia BVB U-9), Dawid Duży (AMP Pszczyna 2011), Filip Uździło (Akademia BVB U-8).

W jedenastej edycji Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C., udział wzięły 33 drużyny, ponad 430 zawodników i zawodniczek z 19 klubów i szkółek piłkarskich działających na terenie naszego powiatu.

Organizatorem XI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a patronat nad imprezą objął Starosta Pszczyński pani Barbara Bandoła. Sponsorem głównym imprezy była firma Ziobro S.C. z Pszczyny. Nagrody indywidualne ufundował Sklep Sportowy "Sportland" z Pszczyny.

BM / pless.pl
źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj