pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 sierpnia 2019
  • 9 września 2019
  • wyświetleń: 7441

[WIDEO, ZDJĘCIA] Jubileuszowy Rajd Rowerowy w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj

Po raz 10. odbył się Goczałkowicki Rajd Rowerowy. Trasa liczyła 20 kilometrów i prowadziła drogami publicznymi, ścieżkami rowerowymi oraz drogami transportu rolnego przez Goczałkowice-Zdrój i Łąkę.

Goczałkowicki Rajd Rowerowy - 25.08.2019 · fot. GOSiR


W ostatnie sierpniowe, niedzielne popołudnie uczestnicy Rajdu zameldowali się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. To właśnie stąd wyruszała kolumna rowerowa z udziałem blisko 250 uczestników ubranych w żółte koszulki. Zanim jednak rowerzyści ruszyli w drogę, uczestników powitała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, która równocześnie przecinając wstęgę oficjalnie otworzyła trasę.

Kolumna z GOSiR-u wyruszyła w kierunku Boru i przejechała ścieżkami wokół stawów: Maciek i Maciek Kanałowy oraz przy stawie Zabrzeszczak. Później wróciła na drogi publiczne (Bór I, Szkolna, Jeziorna) i przed zaporą skręciła w prawo na ul. Wypoczynkową. Tam drogami transportu rolnego przejechano do Łąki, skąd ulicami: Wiejską i Gerberów ponownie wjechano na ulicę Jeziorną. Po skręcie w ulicę Główną, przejeździe ulicami św. Jerzego, Szkolną i Powstańców Śląskich, grupa ponownie zameldowała się na GOSiR-ze. Tam czekał na rowerzystów posiłek i nagrody od sponsorów.

Loading...


Po raz kolejny potwierdziło się, że rajd rowerowy jest bardzo dobrą formą aktywności dla osób w każdym wieku. Wśród uczestników były dzieci, młodzież i dorośli. Na rowerach jechały całe rodziny, nawet trzypokoleniowe! Pozytywny nastrój dopisywał każdemu. Warto podkreślić, że trasę bardzo dobrze zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowicach-Zdroju.

Głównym organizatorem Rajdu był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Zadanie współfinansowane było ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Sponsorami Rajdu byli: Grupa Kapias, Kawiarnia Malwa, Restauracja Kogut i Kurka, FG-Studio Grzegorz Kopeć, Drukarnia Infopres, Sklep Świat Zabawek BRN. Serwis rowerowy zabezpieczał Sklep Bikers z Pszczyny.

new, BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOSIR Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOSIR Goczałkowice" podaj