Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 25 lipca 2019
  • wyświetleń: 1885

Iskra Pszczyna będzie rozgrywać swoje mecze w Łące

Trwa przebudowa stadionu miejskiego, z którego dotychczas korzystali zarówno lekkoatleci, jak i piłkarze. W związku z tym, iż na czas przebudowy obiekt jest zamknięty, Iskra Pszczyna zmuszona została do przeprowadzania spotkań na zewnętrznych obiektach.

Stadion miejski, Pszczyna
Stadion Miejski w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


- Do końca września 2020 roku będzie trwała przebudowa stadionu miejskiego. To potężna inwestycja, która kosztować będzie 7 mln zł. Na ten cel pozyskaliśmy dotację sięgającą 2 mln zł. Liczyliśmy się z tym, że w trakcie prowadzenia prac obiekt będzie zamknięty, a nasi zawodnicy w tym czasie będą zmuszeni korzystać z innych obiektów - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Obecnie do dyspozycji zawodników są boiska sportowe znajdujące się na terenie pszczyńskich sołectw. Oba zespoły Iskry Pszczyna rozpoczęły treningi na boisku LKS Grobla-Ćwiklice, gdzie również odbywają się mecze klasy A. Mecze okręgówki możemy obserwować na boisku LKS Łąka przy ulicy Turystycznej.

Warto też wspomnieć, że pierwszy zespół Iskry ma nowego trenera. Oficjalnie od lipca nowym szkoleniowcem został Janusz Iłczyk, były trener Piast Gliwice w Młodej Estraklasie.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.