Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 11 lipca 2019
  • 27 lipca 2019
  • wyświetleń: 9453

Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój i Tychy połączyły systemy rowerów miejskich

Od piątku, 26 lipca strefa użytkowania rowerów miejskich z Pszczyny i Goczałkowic-Zdroju została poszerzona o obszar Tyskiego Roweru Miejskiego. To oznacza, że jednoślad wypożyczony w naszym mieście, można zwrócić na dowolnej stacji w Tychach!

Rower miejski, stacja Pszczyna rynek
Rower miejski w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W gminie Pszczyna stacje są zlokalizowane w sześciu miejscach: na rynku, os. Piastów, os. Stara Wieś i os. Daszyńskiego, a także na Placu Zwycięstwa i Wolności (obok dworca PKP) i przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Ponadto, dzięki współpracy z gminą Goczałkowice-Zdrój dwie stacje pojawiły się na koronie zapory oraz w uzdrowisku. W obu gminach dostępnych jest 8 samoobsługowych stacji i 80 rowerów.

Od 26 lipca strefa użytkowania Pszczyńskiego Roweru została poszerzona o obszar Tyskiego Roweru Miejskiego. Pozwala to na przemieszczanie się na rowerach pomiędzy gminami powiatu pszczyńskiego i miastem Tychy. Stacje Tyskiego Roweru są zlokalizowane w kluczowych punktach miasta: przy Dworcu PKP, stacji Tychy Lodowisko, na Placu Baczyńskiego, na Paprocanach, przy ul. Jaśkowickiej oraz w rejonie hal targowych. Warto dodać, że tutaj do dyspozycji rowerzystów oddano 60 jednośladów, a obok rowerów standardowych pojawił się rower trójkołowy, rowery familijne typu cargo, tandemy i rowerki dziecięce.

Tyski Rower Miejski
Tyski Rower Miejski · fot. BM / tychy.info


Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie. Wystarczy na stronie PszczynskiRower.pl lub TyskiRower.pl wpisać swoje dane, kliknąć w przesłany mailem link aktywacyjny i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Z tych pieniędzy finansowane będą ewentualne opłaty za wypożyczenia. To zarazem minimalny stan konta umożliwiający wypożyczenie roweru.

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste. Wystarczy mieć aktywne konto w systemie i postępować zgodnie z instrukcjami na terminalu - wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe.

Na etapie rozmów pojawiły się problemy, które wynikały z tego, iż w Pszczynie i Goczałkowicach cena bezpłatnego wypożyczenia mieści się w czasie 30 minut, natomiast w sąsiednich Tychach bezpłatnie można jeździć do 15 minut. Obecnie kwestia ta została rozwiązana. W zależności z jakiej stacji rower zostanie zabrany, taka stawka będzie obowiązywała.

Do pobrania:

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.