Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 18 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1821

Chciałoby się rzec: Jeszcze tylko... maraton i koniec szkoły

15 czerwca grupa uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Warszowicach postanowiła zmierzyć się z "królewskim dystansem" - maratonem.

Impreza sportowa na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Warszowicach - 15.06.2019 · fot. Adrian Mencner


Tuż po rozpoczęciu biegu o godzinie 8:00, wszyscy zastanawiali się co będzie większym wyzwaniem: 42 km 195 m czy temperatura? Wkrótce okazało się, że i jedno i drugie stanowi nie lada sprawdzian wytrzymałości. Jednak regularne zmiany w biegu sztafetowym, odpowiednie nawadnianie organizmów oraz wsparcie pani dyrektor i nauczycieli pozwalały z optymizmem myśleć o realizacji wyzwania.

Po 2 godzinach 52 minutach i 43 sekundach grupa w składzie: Paulina Frysz, Michał Glücklich, Gabriela Hanzel, Patrycja Jucha, Jakub Kieloch, Piotr Łakota, Magdalena Mazurek, Gabriel Orszulik, Kacper Pawlas, Julia Pawletko, Oliwia Pławecka, Oktawian Skut, Martyna Struk, Kacper Szopa, Magdalena Tkacz, Ksawery Wuzik, Zuzanna Ziebura, Romana Rutka, Andrzej Skrobol, Adrian Mencner, ukończyła maraton. Radości nie było końca. Odbyła się uroczysta dekoracja "nietypowymi medalami" oraz pamiątkowymi dyplomami. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek.

Adrian Mencner

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.