Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 16 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3448

Pszczynianka zdobyła brązowy medal w zawodach rolkarskich!

W sobotę, 8 czerwca, młoda mieszkanka Pszczyny, Marysia Grynpeter zdobyła brązowy medal na II Ogólnopolskich Zawodach Rolkarstwa Figurowego w Rumi na Pomorzu. Maria startowała w kategorii juniorek - solistek. Ma 14 lat, a na rolkach figurowych jeździ od roku, wcześniej ćwiczyła na rolkach rekreacyjnych. Pomimo, że nie jest zrzeszona w żadnym klubie rolkarstwa figurowego i trenuje amatorsko samodzielnie, wyjeździła w Rumi III miejsce. Gratulujemy talentu i umiejętności.

Pszczynianka zdobyła brązowy medal w ogólnopolskich zawodach rolkarskich!


Rolkarstwo figurowe w Polsce jest rozwijającą się w bardzo szybkim tempie nową dyscypliną sportową, zbliżoną w charakterze i trudności do łyżwiarstwa figurowego. Zawody polegają na przedstawieniu przygotowanego przez zawodnika układu do muzyki zawierającego określone dla każdej kategorii elementy: skoki, kombinacje skoków, piruety, sekwencje kroczków, tak jak w łyżwiarstwie figurowym. Różnica polega na tym, że zamiast łyżew są rolki, a zamiast lodu jest parkiet lub nawierzchnia hali sportowej. No i temperatura jest inna:)

ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.