Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 10 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3676

Siatkarki z POSiR-u zostały wicemistrzyniami Śląska!

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zdobyły srebrny medal Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce "Czwórek" Kinder+Sport. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki dzięki temu wynikowi awansowały do Mistrzostw Polski w Minisiatkówce "Czwórek" Kinder+Sport!

Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska!


Finał Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce Kinder+Sport rozgrywany był w Mikołowie. Turnieje rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych: "dwójki", "trójki" i "czwórki" z podziałem na chłopców i dziewczyny. W każdym z tych zmagań występuje osiem drużyn wyłonionych we wcześniejszych etapach - w kategorii "czwórek" dziewcząt rywalizowało w sumie 57 drużyn. Żeby zagrać w Mikołowie, pszczynianki w kategorii "czwórek" rozegrały sześć turniejów.

Turniej finałowy siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna rozpoczęły od dwóch wygranych 2:0 nad Płomieniem Sosnowiec i MKS-em Czechowice-Dziedzice. W ostatnim meczu grupowym nasz zespół uległ 0:2 Dwójce Zawiercie, zdecydowanemu faworytowi imprezy. Mimo tej porażki podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki awansowały do półfinału, gdzie rywalizowały z ekipą TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec. Stawka tego spotkania była bardzo wysoka. Zwycięzca nie tylko uzyskiwał awans do finału Mistrzostw Śląska, ale również zdobywał przepustkę do Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Kinder+Sport.

Pierwszy set półfinału padł łupem żywczanek (15:11). Po zmianie stron do głosu doszły pszczynianki, które wygrywając 15:11 doprowadziły do tie-break'u. Decydujące starcie ku uciesze kibiców pszczynianek również zakończyło się wygraną 11:8, zaś cały mecz 2:1 dla UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

W finale siatkarki z Pszczyny po raz kolejny spotkały się z Dwójką Zawiercie. I tym razem lepsza była Dwójka (2:0), ale należy podkreślić, że jest to bardzo silny zespół, którego celem jest medal Mistrzostw Polski. Województwo Śląskie na tej imprezie będzie jednak reprezentowane zarówno przez Dwójkę jaki i UKS Centrum przy POSiR Pszczyna! Zawody zostaną rozegrane od 24 do 26 czerwca w Zabrzu.

UKS Centrum minisiatkówka Czwórki na finale
Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zdobyły wicemistrzostwo Śląska w minisiatkówce "czwórek".


Należy podkreślić, że dla ekipy z rocznika 2006 jest to trzeci z kolei medal Mistrzostw Śląska w Minisistkówce Kinder+Sport. W 2017 roku w kategorii "dwójek" był brąz, w zeszłym roku w kategorii "trójek" - srebro i teraz, w kategorii "czwórek", również srebro. W tych samych latach Mistrzostwo Śląska za każdym razem zdobywała Dwójka Zawiercie, która potem w Mistrzostwach Polski zdobywała złoto (2017 - "dwójki) i brąz (2018 - "trójki").

Srebrne medale wywalczyły: Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak, Marta Staszewska, Martyna Witczak, Justyna Parko, Martyna Rajca. Trenerka: Agnieszka Szczypka.

Komplet wyników UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w finale Mistrzostw Śląska Minisiatkówki "Czwórek" Kinder+Sport 2019
Mecze grupowe:
MKS MOS Płomień Sosnowiec 2:0 (15:10, 15:11), MKS Czechowice-Dziedzice 2:0 (15:11, 15:9), MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (8:15, 6:15).
Półfinał: TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec 2:1 (11:15, 15:11, 11:8)
Finał: MKS Dwójka Zawiercie - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:0 (15:9; 15:11).

Klasyfikacja: 1. MKS Dwójka Zawiercie, 2. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, 3. TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, 4. UKS MOSM Bytom, 5. UKS Dębowianka Dębowiec, 6. UKS Źródełko Katowice, 7. MKS Czechowice-Dziedzice, 8. MKS MOS Płomień Sosnowiec.

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.