pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 13 maja 2019
  • wyświetleń: 642

[Iskra Pszczyna] Orliki: Kolejne wyzwanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

W piątkowy wieczór w Tychach odbyło się kolejne spotkanie podopiecznych Szymona Furczyka. Tym razem zawodnicy z rocznika 2008 zmierzyli się z miejscowym Gromem.

Orliki: Grom Tychy - Iskra 10.05.2019
fot. Andzejek


Komentarz trenera Szymona Furczyka:
"W meczu z Gromem nie popełniliśmy błędu z jesieni. Podeszliśmy do tego meczu jak do kolejnego wyzwania, nie żadnego sprawdzianu. Zbyt duża motywacja, która ciążyła na nas jesienią, tym razem została zdjęta przed meczem, co poskutkowało bardzo dobrą postawą. Mecz rozpoczęliśmy znakomicie, prowadząc już od 4 minuty po bramce Szymka Mazurczyka. Nie wykorzystaliśmy kolejnych szans, co zemściło się na nas jeszcze w pierwszej połowie. Błąd komunikacji pomiędzy obrońcami wykorzystał zawodnik Gromu, doprowadzając do remisu. Krótko przed zejściem na przerwę otrzymaliśmy kolejny cios, stratę w bocznym sektorze rywal zamienił na bramkę. Pierwszą połowę bardzo wyrównaną, z sytuacjami z obu stron zakończyliśmy wynikiem 2-1 dla Gromu. Schodząc na przerwę widziałem pozytywną złość w oczach chłopaków. Nie musiałem ich zbytnio nakręcać, wystarczyło kilka uwag co do sposobu gry aby druga połowa została przez nas zespół zdominowana. Od pierwszych minut konsekwentnie wypełnialiśmy zalecenia z przerwy. Przyniosło to skutek w postaci bramki Filipa, który trzeźwo zachował się w zamieszaniu w polu karnym. Na prowadzenie wyszliśmy po bramce Kacpra Ryguły. Wyjście na dwu bramkową przewagę, zdawało się zamknąć mecz, lecz rywal zdołał jeszcze odpowiedzieć golem. Nie podłamało to jednak naszych zawodników, którzy dobili rywala dziesięć minut przed końcem meczu i do końca w pełni kontrolowali spotkanie. Choć minęło już kilkanaście godzin od meczu nadal jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Mało kto wierzył w nas przed meczem, znając wynik z jesieni, a my potrafiliśmy wyciągnąć wnioski i zagrać wspaniałe spotkanie. Każdy zawodnik wykonał w tym meczu ogromną pracę, która nie poszła na marne. Wygraliśmy spotkanie z bardzo mocnym rywalem, tworząc kolektyw."

Orliki: UKS Grom Tychy - MKS Iskra Pszczyna 10.05.2019 · fot. Andzejek, Bartek Kubski


UKS Grom Tychy - MKS Iskra Pszczyna 3:5 (2:1)

MKS Iskra Pszczyna zagrała w składzie:
Kamil Blacha, Damian Rak, Szymon Rodak, Paweł Kubski, Kacper Ryguła, Aron Pach, Aleksander Ficek, Szymon Mazurczyk, Mateusz Grygier, Filip Urbańczyk, Karol Grygier

Szymon Furczyk, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.