Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 maja 2019
  • 27 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 7681

[ZDJĘCIA] Piąta piątka za nami. W Pawłowicach odbył się bieg

Sylwia Indeka i Bartosz Jarczok byli najlepsi w biegu na 5 km w kategorii Open kobiet i mężczyzn, który w niedzielę, 25 sierpnia, po raz piąty odbył się w Pawłowicach.

Bieg Pawłowicki - 25.08.2019 · fot. UG Pawłowice


Sylwia pochodzi z Jankowic i trenuje w LKS Pszczyna. Na metę przybiegła po 18 minutach i 36 sekundach. Bartosz z Katowic Ligoty reprezentował AZS ANF KATOWICE i na mecie pojawił się po 16 minutach i 10 sekundach. Tym samym utrzymał ubiegłoroczny rekord trasy wśród mężczyzn, a Sylwia poprawiła ubiegłoroczny najlepszy czas kobiet o 18 sekund. Szczegółowe wyniki zawodów zobaczycie tutaj.

Tegoroczną nowością był marsz nordic walking na 2,5 km. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Agnieszka Gros z Katowic (23:17), a wśród mężczyzn - Arkadiusz Pustówka z gminy Hażlach (20:11).

Wzorem ubiegłego roku dla zawodników biegu i nordic walking odbył się konkurs na najlepsze hasło promujące Bieg Pawłowicki 2020. Komisja konkursowa zdecydowała, że nagroda - zegarek sportowy marki Polar powędruje do Tomasza Czyloka z Kaniowa za hasło: NAS BIEGANIA MOC ZACHWYCA - BIEGAJ Z NAMI W PAWŁOWICACH.

Były też nagrody dla pięciu najszybszych mieszkanek i mieszkańców gminy oraz sztafet, których w tym roku na starcie pojawiło się aż 20! W kategorii kobiet pierwsze miejsce zdobyły Mamy Wilczków, w kategorii mężczyzn - reprezentacja KWK "Pniówek", a w kategorii mieszanej - LKS Ochaby 96.

Nieocenione były również dzieci, które rozpoczęły sportową imprezę biegnąc na 200, 350 i 700 metrów, w zależności od kategorii wiekowej. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 12 miesięcy. Dziecko dzielnie przemaszerowało do końca trasy dopingowane przez najbliższych i wszystkich kibiców. Pogoda dopisywała, humory też.

ab, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.