• 30 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 5137

Mieszkaniec Pszczyny wicemistrzem Śląska w kolarstwie MTB

Kolarz klubu UKS Avatar, mieszkaniec Pszczyny Franciszek Kocur został wicemistrzem Śląska w kolarstwie MTB w kategorii Młodzik oraz piątym zawodnikiem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefa "A", która obejmuje województwa łódzkie, małopolskie, śląskie, świętokrzyskie.

Franciszek Kocur został wicemistrzem Śląska w kolarstwie MTB w kategorii Młodzik - 04.2019 · fot. UKS Avatar

Franek na co dzień startuje na "szosie", jednak aby walczyć o klasyfikację generalną Śląskiego Challenge, musi zmierzyć się z takimi konkurencjami jak szosa, MTB czy jazda na kolarskim torze.

Ogółem zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Avatar zdobyli w tych mistrzostwach 4 medale: brąz w kategorii żak, srebro w kategorii młodzik oraz złoto i brąz w kategorii juniorka młodsza.