Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 19 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 493

KS Warszowi na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn

W odbywających się w Łodzi eliminacjach od 4 do 7 kwietnia wystąpiły trzy drużyny z gminy Pawłowice.

KS Warszowice
fot. KS Warszowice


Najmłodsza drużyna mistrzostw KS "Limonki" składająca się z naszych juniorek młodszych, w składzie: Monika Wosińska, Klaudia Szmidt i Marlena Dziewirz po raz pierwszy wystąpiły w poważnych dorosłych zawodach. Wspomagała je bardziej doświadczona koleżanka z AZS PŚ Gliwice - Martyna Wilczak. Dziewczęta swój debiut zaliczyły czterema przegranymi i jedną wygraną kończąc eliminacje na piątym miejscu. Z pewnością doświadczenie to zaowocuje w przyszłości.

KS Warszowice
fot. KS Warszowice


Wśród mężczyzn z kolei wystąpiły 2 nasze drużyny, które razem z szesnastoma innymi rywalizowały o 6 premiowanych awansem miejsc. KS "Juniorzy" w składzie: Krzysztof Świątek, Rafał Krystkiewicz, Łukasz Radajewski i Dominik Szmidt oraz "Juniorskie Curlusy", w składzie: Damian Herman, Marcin Gawlas, Paweł Kuśka i Mirosław Cholewa. Nasze dwa zespoły zostały wylosowane do tej samej grupy i na dodatek zawody rozpoczęły od pojedynku między sobą. Zwycięsko wyszli z niego młodsi curlerzy wygrywając 8-1. To "Juniorom" pozwoliło wejść do finałów z pierwszego miejsca mimo jednej późniejszej porażki, natomiast "Juniorskie Curlusy" kończąc rundę grupową na drugim miejscu musiały jeszcze rozegrać mecz z MCC Stolarek o wejście do finałów. Naszym zawodnikom udała się ta sztuka i tak oto obydwie drużyny w terminie 11-14.04 ponownie spotkały się na lodzie tym razem już w finałach Mistrzostw Polski. W nich niestety nasze drużyny grały z różnym szczęściem, chociaż niewiele brakowało naszym zawodnikom aby weszli do fazy play off. Ostatecznie obydwie z dwoma wygranymi na koncie zakończyły zawody na ósmym i dziewiątym miejscu, co w 24 zespołów nie jest najgorszym wynikiem.

KS Warszowice
fot. KS Warszowice


To czego nie udało się chłopakom - dokonała inna nasza klubowa zawodniczka. Ewa Nogły, która w tych mistrzostwach wspomagała drużynę z Gliwic: AZS "Pluta" stanęła ze swoimi koleżankami na najwyższym podium - zdobywając tytuł Mistrza Polski Kobiet w curlingu.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice, KS Warszowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.