Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 3 kwietnia 2019
  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3713

[ZDJĘCIA] Posprzątali śmieci wokół Jeziora Goczałkowickigo

Rozpoczęła się wiosenna akcja czyszczenia nabrzeży Jeziora Goczałkowickiego, jako pierwsi na apel o sprzątanie śmieci pozostawionych na brzegu odpowiedzieli uczniowie ze szkół objętych patronatem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

Posprzątali śmieci wokół Jeziora Goczałkowickigo - 04.2019 · fot. Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.


Pół setki uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Katowicach zebrało w krótkim czasie, tylko wokół Rybaczówki, ponad 150 kg śmieci - głównie butelek, szmat, opakowań plastikowych, opon a nawet starych wiader i składanych mebli ogrodowych. Dzieci i ich opiekunki i nie kryły zaskoczenia odkrywając po zimie całe składowiska śmieci podrzucone na brzeg jeziora, które oprócz walorów rekreacyjnych, pełni rolę ważnego rezerwuaru wody pitnej.

To kolejna tego typu akcja z udziałem dzieci, harcerzy a także samorządów sąsiadujących z goczałkowickim jeziorem. I choć, jak zawsze, śmieci wkrótce znów się pojawiają, to - jak twierdzą pracownicy Rybaczówki - jest ich już mniej niż jeszcze parę lat temu. - Wygląda na to, że to efekt akcji edukacyjnych i proekologicznych działań rozpoczynających się już od najmłodszych lat - mówią.

Dzięki temu młodzi ludzie, uczestniczący w organizowanych pod patronatem GPW, wycieczkach, warsztatach i akcjach ekologicznych stają się małymi, ale ważnymi ambasadorami czystości wokół "śląskiego morza". To właśnie oni podkreślają, że sprzątanie pozostawianych śmieci nad jeziorem nie może bowiem być jednorazowym zrywem lecz akcją, która trwać powinna przez cały rok i uczyć wszystkich codziennego szacunku dla przyrody wokół nas.

BM / pless.pl, źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.