pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 27 marca 2019
  • wyświetleń: 2288

Spotkanie z Patronem w Szkole Podstawowej we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj

W ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy urodzin Stanisława Hadyny oraz Roku Stanisława Hadyny Zespół Pieśni i Tańca Śląsk przygotował specjalny program poświęcony Patronowi, a przeznaczony dla uczniów szkół współpracujących z Zespołem "Śląsk" w rodzinie szkół hadynowskich.

Spotkanie z Patronem w Szkole Podstawowej we Frydku - 25.03.2019 · fot. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku


25 marca, gdy uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach, do szkoły przyjechali artyści Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk wraz z garderobianymi i ekipą techniczną. Specjaliści zamienili salę gimnastyczną w małą estradę. Uczniowie po rekolekcjach przybyli do szkoły na spotkanie z artystami. Przywitali ich: Dorota Sitek, zastępca kierownika artystycznego Zespołu "Śląsk" oraz Michał Mazur, kierownik Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej Zespołu Śląsk.

Na początku wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Frydkowianie. Następnie artyści Zespołu Śląsk przedstawili tańce regionalne, m.in. trojaka, szota-madziara, zwodzonego oraz tańce narodowe: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka, krakowiaka. Tańce przeplatane były opowieściami o Stanisławie Hadynie oraz zabawami i konkursami. Scenariusz został przygotowany i zrealizowany przez Piotra Hankusa i Katarzynę Grysko, którzy zgromadzili wspomnienia byłych i obecnych artystów Zespołu Śląsk. Uczniowie mogli więc poznać sylwetkę Patrona - wspaniałego człowieka o niezwykłej osobowości. Konkursy pozwoliły utrwalić wiedzę na temat strojów ludowych, tradycji i folkloru. Spotkanie zakończyło się owacjami na stojąco i wspólnym zdjęciem naszej hadynowskiej społeczności.

25 września zobaczymy się ponownie w Koszęcinie. Na uroczyste spotkanie szkół hadynowskich w dniu urodzin Stanisława Hadyny pojedzie reprezentacja szkoły, aby pokazać nasze działania i dokonania.
Składamy podziękowania dla Rady Rodziców za wsparcie finansowe w organizacji poczęstunku dla Gości. Serdecznie dziękujemy Paniom: Ewie Sośnie i Justynie Janydze za pomoc w ugoszczeniu artystów.

Kamila Drabek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku" podaj