• 27 marca 2019
  • wyświetleń: 1687

Srebro dla Darii Jaczyńskiej w Pucharze Polski Kadetek w zapasach kobiet

W dniach 15-17 marca w Homanit Arenie w Karlinie odbywały się równolegle Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet grupy wiekowej Junior oraz Puchar Polski Kadetek - eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Srebro dla Darii Jaczyńskiej w Pucharze Polski Kad
Srebro dla Darii Jaczyńskiej w Pucharze Polski Kadetek w zapasach kobiet · fot. Andżelika Jaczyńska

Na matach w nowoczesnej hali w Karlinie spotkały się 203 zawodniczki, reprezentujące 16 województw oraz reprezentantki Czech i Węgier. Emocji zatem nie brakowało, a stoczone walki pokazały wysoki poziom zawodniczek. W Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich stoczono 87 walk, w Pucharze Polski Kadetek 245.

Daria Jaczyńska i Gabriela Płoszczyca uczestniczyły w Pucharze Polski Kadetek w zapasach kobiet w Karlinie. Daria osiągnęła bardzo dobry wynik zdobywając II miejsce w kat. 49 kg, natomiast Gabriela zajęła V miejsce w kat. 57 kg. Klub GKS Piast Wola w klasyfikacji drużynowej zajął 9. miejsce.

Obie zawodniczki zostały powołane do Kadry Narodowej Juniorek młodszych.