Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 marca 2019
  • wyświetleń: 2247

W Pawłowicach ruszyła już gminna wypożyczalnia rowerów

Od 7 marca w Pawłowicach można ponownie wypożyczyć jeden z 20 rowerów gminnych działających w systemie GeoVelo. Rowery pojawiły się w gminie na krótki okres czasu w październiku ubiegłego roku, ale na okres zimowy zostały oddane do serwisu. Dzięki sprzyjającej pogodzie, już teraz będzie można skorzystać z wypożyczalni, a nie - jak pierwotnie zakładano, dopiero od 15 marca.

W Pawłowicach ruszyła gminna wypożyczalnia rowerów - 2.10.2018
W Pawłowicach ruszyła gminna wypożyczalnia rowerów. · fot. UG Pawłowice


Rowery zlokalizowano w pięciu punktach postojowych na terenie gminy: obok eko targu i centrum przesiadkowego w Pawłowicach, lodowiska w Pawłowicach Osiedlu, Gminnego Ośrodka Sportu, inhalatorium, na parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warszowicach. Za pomocą aplikacji GeoVelo znajdziemy wszystkie miejsca postoju rowerów, sprawdzimy ile z nich jest aktualnie dostępnych, a następnie otworzymy zamek roweru i ruszymy w drogę. Rowerami można podróżować po terenie całej gminy, wykorzystując m. in. nasze ścieżki i trasy rowerowe. W przyszłości system ma być rozszerzony, aby użytkownicy rowerów mogli na nich pojechać np. do Żor.

Aby ułatwić korzystanie z systemu osobom, które nie potrafią poradzić uruchomieniem aplikacji, wyznaczony pracownik urzędu gminy pomoże zakładać konta w aplikacji GeoVelo i pokaże, w jaki sposób zasilać je odpowiednią kwotą. Więcej na ten temat tutaj.

Gmina zachęca również do udziału w akcji promującej system GeoVelo oraz ścieżki rowerowe w gminie, która odbędzie się pierwszego dnia wiosny, 21 marca, przy targowisku i centrum przesiadkowym w Pawłowicach. Podczas akcji pracownicy urzędu oraz firmy GeoVelo, będą udzielali wszelkich informacji użytkownikom rowerów oraz pomogą zainstalować aplikację na telefonach i będą rozdawać mapy ze ścieżkami rowerowymi gminy.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.