Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 4 lutego 2019
  • wyświetleń: 6726

Paweł Pietryja i Agnieszka Wojtkowska mistrzami Polski

W rozgrywanych w Gnieźnie 55. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity znakomity start zaliczył Paweł Pietryja. Pszczyński zawodnik, zmagający się w zeszłym roku z ciężka chorobą, powrócił w wielkim stylu.

55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity - 02.2019 · fot. materiały organizatora


Wspólnie z Agnieszką Wojtkowską (UKS Hubal Białystok) sięgnęli po tytuł Mistrzów Polski w grze mieszanej. Na "dokładkę" Paweł zdobył także brązowy medal w grze deblowej z Janem Rudzińskim (Legia Warszawa Badminton).

Po raz kolejny Paweł udowodnił, że nie należy odgraniczać się w dążeniu do celu. Jego głównym planem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Świetnie zaprezentowała się również Kornelia Marczak. W parze z Magdaleną Świerczyńską (UKS Baranowo) stanęły na najniższym stopniu podium.

W bezpośredniej rywalizacji o medal swoim przeciwnikom ulegli: Dagmara Pękała (w grze pojedynczej) oraz Kornelia Marczak/ Adam Szolc z Zalesia Górnego w grze mieszanej. Grę zakończyli na ćwierćfinałach.

Swój mecz wygrały młodziutkie Daria Zimnol i Julia Pławecka w grze deblowej. Z dobrej strony pokazały się także miskty: Dagmara Pękała/ Jan Lewandowski (BKS Kolejarz Częstochowa) oraz Julia Pławecka/ Alan Ostrowski (mieszkaniec Pszczyny/ UKS Unia Bieruń).

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.