Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 21 stycznia 2019
  • wyświetleń: 562

[Iskra Pszczyna] Orliki: Pszczyńskie podium

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

W rozgrywanych 13 stycznia na hali Powiatowego ośrodka Sportu i rekreacji w Pszczynie Mistrzostwach Powiatu podium opanowały pszczyńskie drużyny. Pierwsze i trzecie miejsce zajęły zespoły z rocznika 2009, na drugim stopniu zespół z rocznika 2008.

Orliki: Finały KMPP 13.01.2019
fot. Andzejek


Komentarz trenera Artura Żurawieckiego:
"W niedzielę dwa składy rocznika 2009 wystąpiły w finale Klubowych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w kategorii Orlik (2008 i młodsi). Iskra Pszczyna jako AMP okazała się najlepsza w całym turnieju a drugi skład wskoczył na podium! Także dwa składy rocznika 2009 spisały się rewelacyjnie! A na dodatek Szymon Mazurczyk został wybrane MVP turnieju a wyróżnienie powędrowało do Jakuba Nikla. Gratulujemy!"

Orliki: Finały KMPP 13.01.2019 · fot. Andzejek


Komentarz trenera Szymona Furczyka:
"Finał Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego będę rozpatrywał dwutorowo. Pierwszy mecz z jedną z drużyn rocznika 2009 to niestety duży zawód. Kuriozalna bramka na 1:0 ustawiła mecz, atakowaliśmy, szukaliśmy swojej gry, lecz na posterunku czujny był Mateusz Goczoł, który nie pozwolił nam na żadną zdobycz bramkową. Otworzyliśmy się za mocno, co skrzętnie wykorzystał rywal i dobił nas drugą bramką. Mecz przegrany, w zasadzie bez szans na zwycięstwo w całym turnieju, nie złamał charakteru chłopaków. Można powiedzieć, że dopiero w tym momencie rozpoczął się dla nas turniej. Kolejne mecze były wspaniałym występem niczym Noworoczny Koncert z Wiednia. Wygrane w czterech kolejnych meczach z bilansem 21:0 mówią wiele, akcje oklaskiwała cała sala POSIR do ostatnich miejsc wypełniona w tym dniu. Młodsi nasi koledzy stracili punkty, zabrakło naprawdę niewiele tego dnia, abyśmy to my świętowali. Jednak patrząc z perspektywy całego turnieju to my mieliśmy wszystko aby wygrać ten turniej. Powinniśmy zaprezentować się dużo lepiej w pierwszym meczu i zwyciężyć. Gratuluję rocznikowi 2009, a my musimy zdiagnozować problem z naszym nastawieniem na mecze z młodszymi kolegami."

Komplet wyników turnieju finałowego KMPP - 13.01.2019

Klasyfikacja końcowa:
1. Akademia Młodego Piłkarza 2009
2. MKS Iskra Pszczyna 2008
3. MKS Iskra Pszczyna 2009
4. Ruły United
5. Leśnik Kobiór
6. LKS Mizerów

Akadamia Młodego Piłkarze (MKS Iskra rocznik 2009):
Goczoł, Pach, Mazurczyk, Witczak, Szczepek, Pitlok, Bryła, Bagiński, Balcerowski

MKS Iskra Pszczyna 2008 zagrał w składzie:
Kamil Blacha, Aleksander Ficek, Kacper Ryguła, Mateusz Grygier, Filip Urbańczyk, Szymon Reclik

MKS Iskra Pszczyna rocznik 2009:
Waberski, Piszczek, Michałek, Tendera, Czerwiński, Kościelny, Wróbel, Nikiel, Mrotek.

Szymon Furczyk, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.