Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 27 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1047

[Iskra Pszczyna] Młodzicy młodsi: Czwarta śląska drużyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

W sobotę na hali w Bojszowach odbył się finał turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który rozstrzygnął, która z drużyn będzie reprezentować województwo śląskie w Warszawie. Ostatecznie zespół Iskry z rocznika 2007 został czwartą drużyną na Śląsku!

Młodzicy: Turniej o Puchar Prezesa ŚlZPN 26.01.'19
fot. ŚlZPN


Komentarz trenera Mateusza Pławeckiego:
"Na ostatnią już część Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, udaliśmy się w niezmienionym składzie. Zawodnicy, którzy wywalczyli ten awans mieli okazję w meczu półfinałowym zmierzyć się z drużyną Górnika Zabrze, niestety od samego początku rywal zaskoczył nas wysokim pressingiem i po 5 minutach gry przegrywaliśmy 2-0. W całym spotkaniu mieliśmy około 10 minut dobrej gry, gdzie udało nam się podjąć równorzędną walkę, stworzyliśmy kilka sytuacji, szkoda że tylko jedna z nich po strzale Kamila Cieszko znalazła drogę do bramki. Ostatnie minuty meczu Górnik znów przejął inicjatywę i zaaplikował nam kolejne 2 bramki. Wyszliśmy na ten mecz troszeczkę spięci, każdy zawodnik miał miękkie nogi, duży wpływ miała na to cała otoczka turnieju która z pewnością była dla chłopaków nowością. Przeciwnik wygrał zasłużenie jednak, boli ilość straconych goli, bo parę podarowaliśmy rywalom w prezencie.

Po pierwszym przegranym meczu, pozostało nam walczyć z Unią Racibórz w małym finale. Niestety znów felerny początek meczu w naszym wykonaniu, gdzie powinniśmy zdobyć bramkę, a po chwili rywal w przeciągu 3 minut, 2 razy pokonuje naszego bramkarza. Mimo niekorzystnego rezultatu, ciągle byliśmy w natarciu jednak brakowało skuteczności pod bramką Unii. Kontaktowego gola udało strzelić się dopiero 2 minuty przed końcem meczu na więcej zabrakło już czasu.

Podsumowując, cieszę się, że udało dostać nam się na tak wysoki szczebel turnieju. Przeszliśmy 2 etapy (zwycięstwo w Suszcu oraz Wilkowicach), gdzie również nie zabrakło emocji. Turniej w Bojszowach, zapewne zapadnie w pamięci chłopaków długie lata, gdyż niektórzy mogli udzielić pierwszych wywiadów, rozegrać mecz przy świetnym dopingu naszych kibiców jak i drużyny przeciwnej. Jednym słowem zdobyli kolejne doświadczenie, które być może w przyszłości zaprocentuje. A co najważniejsze osiągnęli miano 4 najlepszej drużyny na Śląsku w Piłce Nożnej halowej, czego im serdecznie Gratuluje!"


Młodzicy: Turniej finałowy o Puchar Prezesa ŚlZPN w Bojszowach 26.01.2019 · fot. Andzejek


Wyniki turnieju finałowego w Bojszowach 26.01.2019:

Półfinały:
MKS Iskra Pszczyna - Górnik Zabrze 1-5
Bramka: Kamil Cieszko

GKS Katowice - Unia Racibórz 2:1

Mecz o 3 miejsce:
MKS Iskra Pszczyna - Unia Racibórz 1-2
Bramka: Szymon Reclik

Finał:
Górnik Zabrze - GKS Katowice 2:2 k. 3:4

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Śnieg - Kuśmierczyk, Cieszko, Szydłowski, Kubica, Grygier, Reclik, Myszor, Sokołowski

Mateusz Pławecki, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.