Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 12 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1308

[Iskra Pszczyna] Młodzicy młodsi: Zagrają w finałach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Po grudniowym sukcesie w turnieju eliminacyjnym podokręgu Tychy rozegranym w Suszcu, w piątkowy wieczór na hali sportowej w Wilkowicach zawodnicy z rocznika 2007 rozegrali turniej półfinałowy z reprezentantami Bielska oraz Żywca.

Podsumowanie turnieju okiem trenera Mateusza Pławeckiego:
"W turnieju półfinałowym o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozgrywaliśmy dwa mecze ze zwycięzcami podokręgu bielskiego oraz żywieckiego.

Na początek przyszło nam się mierzyć z gospodarzami turnieju drużyną GLKS Wilkowice. Bardzo trudno było nam się przyzwyczaić do dość ciężkiej piłki i w kilku sytuacjach podbramkowych zabrakło poprawnego wykończenia. Do przerwy schodziliśmy przegrywając 0-1. Kolejne 15 minut należało już do nas, udało nam się zdobyć bramkę wyrównującą oraz stworzyć kilka dogodnych sytuacji. Po zakończonym meczu pozostał niedosyt, ponieważ mogliśmy rozstrzygnąć go własną korzyść.

W drugim, a zarazem ostatnim meczu tego dnia zmierzyliśmy się z drużyną United Żywiec, aby zająć 1 miejsce i zdobyć awans do Turnieju Finałowego musieliśmy wygrać i to najlepiej jak największą ilością bramek. Pomimo licznych sytuacji bramkowych dopiero na 5 minut przed końcem strzelamy jedynego gola. Musieliśmy pozostać w strojach i czekać na rozstrzygnięcie meczu Wilkowic z Żywcem bo w przypadku wyniku 1-0 dla Wilkowic musielibyśmy rozegrać konkurs rzutów karnych (jednakowy bilans).

W ostatnim meczu grupowym w którym mieliśmy "Pauzę", Wilkowice dość szybko objęły prowadzenie, jednak mecz stał na dość równym poziomie. My obserwowaliśmy zmagania z trybun licząc po cichu, że Żywiec zdobędzie bramkę. Po licznych sytuacjach z jednej jak i drugiej strony więcej goli już nie padło i awansie musiały zadecydować rzuty karne.

Wielkie brawa należą się chłopakom z Żywca, którzy nie odstawiali nogi w tym meczu mimo, że nie mieli jakichkolwiek szans na zwycięstwo w turnieju.

Do rzutów karnych mieliśmy wytypowanych trzech zawodników, po losowaniu Wilkowice strzelały jako pierwsze. Już w pierwszej serii bardzo instynktownie karnego na poprzeczkę sparował Michał Śnieg, a nasz strzelający Bartosz Kuśmierczyk pewnie pokonał bramkarza. W drugiej serii, po raz kolejny z 9 metra lepszy okazał się Michał, a o awansie do dalszej fazy turnieju zadecydował kolejny pewnie wykorzystany karny przez Kamila Cieszko. Trzecia seria nie była już konieczna.

Gratulację dla całej drużyny, turniej przysporzył wiele emocji, jednak wyszliśmy z niego zwycięsko i 26 stycznia jedziemy na Turniej Finałowy do Bojszów, gdzie zagramy z najlepszymi drużynami z całego Śląska."


Młodzicy: Turniej w Wilkowicach 11.01.2019
fot. Andzejek


Wyniki turnieju młodzików młodszych:

MKS Iskra Pszczyna - GLKS Wilkowice 1:1 (0:1) karne 2:0
Bramka: Kamil Cieszko. W karnych: Bartosz Kuśmierczyk, Kamil Cieszko

MKS Iskra Pszczyna - TS United Żywiec 1:0 (0:0)
Bramka: Paweł Grygier

TS United Żywiec - GLKS Wilkowice 0:1 (0:1)

Końcowa tabele turnieju Młodzików młodszych
1. MKS Iskra Pszczyna 4 pkt 2:1 karne 2:0 awans do finałów
2. GLKS Wilkowice 4 pkt 2:1 karne 0:2
3. TS United Żywiec 0 pkt 0:2

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Michał Śnieg (br), Jakub Kubica, Kamil Sokołowski, Miłosz Szydłowski, Kamil Cieszko, Paweł Grygier, Kacper Myszor, Szymon Reclik, Bartosz Kuśmierczyk. Trener: Mateusz Pławecki

Młodzicy: Turniej półfinałowy o Puchar Prezesa ŚlZPN w Suszcu 11.01.2019 · fot. Andzejek

Mateusz Pławecki, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.