Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 11 listopada 2018
  • 12 listopada 2018
  • wyświetleń: 11677

[ZDJĘCIA LOTNICZE] Baza sportowa w Goczałkowicach rośnie w oczach

Pełną pracą idą roboty w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie powstanie baza sportowa Fundacji Akademia Łukasza Piszczka. Równocześnie trwa budowa dwóch boisk oraz budynku szatni.

Baza sportowa w Goczałkowicach rośnie w oczach - 10.11.2018 · fot. Fly&Watch


Zdjęcia: Fly&Watch

Ostatecznie w miejscu dotychczasowego kompleksu zostaną wybudowane: boisko główne z trawy naturalnej (hybrydowej) o wymiarach zewnętrznych 115x74m (pole gry 105x68m) wraz z infrastrukturą, boisko treningowe z trawy naturalnej (hybrydowej) o wymiarach zewnętrznych 115x74m (pole gry 105x68m) wraz z infrastrukturą oraz boisko treningowe z trawy sztucznej o wymiarach zewnętrznych 81x63m (pole gry 75x60m) wraz z infrastrukturą.

Ponadto przy boisku głównym zaprojektowano trybunę o pojemności w sumie dla 304 osób. Z kolei przy boisku treningowym trawiastym stanie trybuna dla 200 osób. Na terenie nowego kompleksu sportowego, przy boisku ze sztuczną nawierzchnią, zaprojektowano budynek szatni z pomieszczaniami odnowy biologicznej i rehabilitacji. Z kolei budynek techniczny z pomieszczeniami przeznaczonymi na przechowywanie sprzętu dla pielęgnacji muraw oraz z pomieszczeniami dla obsługi technicznej obiektu przewidziano w północno-zachodniej części działki na północ od boiska głównego.

Baza sportowa w Goczałkowicach rośnie w oczach - 10.11.2018
Baza sportowa w Goczałkowicach rośnie w oczach - 10.11.2018 · fot. Fly&Watch


Dodatkowo, na terenie objętym inwestycją zlokalizowano 10 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. W ramach inwestycji projektuje się także zjazd z ul. Krzyżanowskiego.

Warto odnotować, że zespół boisk piłkarskich oraz obiekty zaplecza będą modernizowane i rozbudowywane dzięki dotacji w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2018" Ministerstwa Sportu i Turystyki.

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.