Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 listopada 2018
  • wyświetleń: 1178

XIX Nocny Międzynarodowy Maraton Szachowy o Puchar Gminy Pawłowice

W nocy z 27 na 28 października, w hali w Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach rozegrano XIX Nocny Międzynarodowy Maraton Szachowy o Puchar Gminy Pawłowice.

XIX Nocny Międzynarodowy Maraton Szachowy o Puchar Gminy Pawłowice - 27-28.10.2018 · fot. UG Pawłowice


Udział w maratonie wzięło 101 uczestników w tym jeden z Czech, jeden z Indii i 99 z całej Polski. Wśród zawodników było 7 kobiet i 8 reprezentantów naszej gminy. Każdy z uczestników w przeciągu 12 godzin, od 20:00 do 8:00, rano rozegrał 40 partii. Maraton wygrał kandydat na mistrza międzynarodowego z Nowego Sącza Jerzy Kyć zdobywając 36 punktów, drugi był Karol Jaroch z Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice trzecie miejsce zajął Karol Rawicz również ze Stowarzyszenia Szachowego Pawłowice. Najlepszą kobietą okazała się Wiktoria Cieślak z Rybnika, która w ogólnej klasyfikacji zdobyła 12 miejsce. Najlepszym mieszkańcem naszej Gminy okazał się Karol Rawicz drugi był Witold Klepek a trzeci Robert Sapeta. Najstarszym uczestnikiem maratonu był 76 letni Jerzy Kot z Wejherowa, a najmłodszym okazał się 10 letni Alan Owsiany z Jastrzębia-Zdroju, który wytrzymał trudy rozegrania 40 partii nie opuszczając żadnej. Najstarszy i najmłodszy uczestnik Maratonu otrzymali specjalne nagrody przygotowane przez organizatora.

Wszyscy uczestnicy Międzynarodowego Nocnego Maratonu Szachowego otrzymali nagrody, upominki oraz gadżety ufundowane przez Urząd Gminy Pawłowice, Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice, GOS Pawłowice, firmę MOKATE , AUTOLAND, firmę SOTM z KWK Pniówek oraz piekarnię JO-MAR z Pawłowic. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wyżej wymienionym za wsparcie imprezy.

XIX Międzynarodowy Nocny Maraton zorganizowało Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice przy współudziale z Gminnym Ośrodkiem Sportu w Pawłowicach oraz Urzędem Gminy Pawłowice.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice, Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.