Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 5 listopada 2018
  • wyświetleń: 1035

Old Curlers z Warszowic mistrzami Polski Seniorów +50 w curlingu

W dniach 26-28 października, na torze curlingowym w Gdańsku odbyły się w Mistrzostwa Polski Seniorów +50 w Curlingu, w których udział wzięła drużyna Old Curlers z Warszowic.

KS Warszowice
Old Curlers z Warszowic mistrzami Polski Seniorów +50 w curlingu · fot. KS Warszowice


W piątek, 26 października mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem, dopiero w ekstraendzie przewagę osiągnęli nasi reprezentanci, ostatecznie wygrywając. Sobota była już bez niespodzianek i kolejne mecze z Warszawą i Gdańskiem zostały wygrane odpowiednio 9:3 i 8:1. W ten sposób z kompletem zwycięstw nasi zawodnicy awansowali do finału rozgrywek z numerem pierwszym czekając w niedzielę na rywala, który miał wyłonić się z bezpośredniego spotkania między drużyną Łodzi i Warszawy.

W finale Old Curlers z Warszowic spotkali się z drużyną CCC Warszawa. Dla CCC Warszawa był to już drugi mecz tego dnia w związku z czym mieli przewagę znajomości lodu. Wyraźnie było to widoczne w pierwszych dwóch endach tego meczu gdy rezultat wynosił już 0:5 na korzyść Warszawy. Można było obawiać się przegranej, tym bardziej, że w systemie 90 minutowym jaki przyjęto na rozegranie meczu udaje się zwykle zagrać maksymalnie 7 partii. Krótka narada i decyzja zmiany taktyki gry pozwoliły na odrabianie wyniku i tak w kolejnych partiach nasi zawodnicy wygrali za 3 następnie przejęli za 4, przegrali za 1 i w szóstym endzie przypieczętowali zwycięstwo za 3 co finalnie dało wynik 10:6 dla naszych reprezentantów. Warto przypomnieć, że Old Curlers są od lat niepokonani i Mistrzostwo Polski zdobyli już po raz trzeci z rzędu.

Za zwycięstwem idzie nominacja do Mistrzostw Świata, które w kwietniu 2019 roku odbędą się w Norwegii w mieście Stavanger, na których drużyna Old Curlers z Warszowic w składzie Jacek Goczoł, Janusz Tomica, Paweł Klos, Krzysztof Nowak i Paweł Piotrowicz będzie nas reprezentować.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice, KS Warszowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.