pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 października 2018
  • wyświetleń: 2778

Młodziczki i kadetki UKS Centrum rozpoczęły rozgrywki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Dwa zespoły zgłoszone zostały do rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach przez UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Nasze zespoły występują w kategoriach młodziczek (2004 i młodsze) oraz kadetek (2002 i młodsze).

UKS Centrum młodziczki 2004
Młodziczki UKS Centrum · fot. POSiR Pszczyna


Jako pierwsze do rozgrywek przystąpiły młodziczki. Zespół z Pszczyny prowadzony jest przez trenerkę Agnieszkę Szczypkę. W pierwszym etapie (o rozstawienie) trafił do grupy razem z zespołami: MOSM Tychy, UKS Sokół Katowice, Silesia Volley Mysłowice, MOSM III Tychy, Lechia Volleyball Mysłowice, MKS Dąbrowa Górnicza II i Płomień Sosnowiec. W rozgrywkach młodziczek rozgrywane są turnieje z udziałem trzech grupowych rywali. Każdy zespół jest gospodarzem jednego turnieju. W tej kategorii wiekowej mecz rozgrywany jest do dwóch wygranych setów.

UKS Centrum kadetki 2003
kadetki UKS Centrum · fot. POSiR Pszczyna


Pierwszy turniej pszczynianki grały w Mysłowicach, a gospodarzem zmagań była Lechia Volleyball. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna najpierw przegrał 1:2 z MOSM-em Tychy, a później wygrał 2:0 z Lechią. 13 października pszczynianki rozegrają ligowy turniej w Dąbrowie Górniczej, zaś w hali POSiR w Pszczynie zagrają 20 października. Należy dodać, że we wrześniu zespół wygrał również turniej młodziczek w Żorach w ramach VIII Memoriału Czesława Fojcika.

- Dla mnie najważniejsze jest to, żeby dziewczyny się rozwijały i prezentowały coraz lepiej z treningu na trening, z meczu na mecz i po prostu czerpały z tego radość. Jeśli tak będzie, to się o nic nie martwię, bo wtedy na wyniku też to zaprocentuje. Dziewczyny mają spory potencjał, patrząc na to gdzie były jakiś czas temu, a gdzie są teraz... To mnie bardzo cieszy, ale sukces nie jest jednoznaczny z wygraną. Mamy się przekraczać w małych rzeczach, odnosić małe sukcesy, iść do przodu małymi krokami. A jak się to przełoży na całość, to zobaczymy. Boisko zweryfikuje czy będziemy w stanie nawiązać walkę z najlepszymi i z jaką lokatą skończymy - mówi o nowym sezonie Agnieszka Szczypka, trenerka zespołu.

Skład młodziczek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w sezonie 2018/2019: Iga Badźmierowska, Maria Buras, Anna Duda, Paulina Duda, Sonia Kania, Oliwia Karaban, Zuzanna Kloc, Nadia Książkiewicz, Emilia Kubis, Miłochna Latko, Karolina Pluta, Julia Sęk, Natalia Szmukier, Martyna Witczak, Martyna Witoszek. Trenerka: Agnieszka Szczypka.

Pierwszy mecz w rozgrywkach ma za sobą również zespół kadetek. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wyjechał na nie do Żywca, by zmierzyć się z Stalą Śrubiarnią/SMS-em. Patrząc na wynik, nie była to udana wyprawa. Podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz uległy 0:3. Należy jednak podkreślić, że w rozgrywkach kadetek mamy młody zespół. Skład oparty jest na dziewczętach z trzeciej klasy "siatkarskiej" z rocznika 2003 oraz młodziczkach z rocznika 2004. Dla tego zespołu to pierwszy sezon w kadetkach, w których mogą występować zawodniczki od rocznika 2002. W pierwszym etapie rozgrywek rywalami pszczynianek, oprócz ekipy z Żywca, są jeszcze dwa zespoły MKS-u Bielsko-Biała i Siła Ustroń. Kolejny mecz zespół z Pszczyny rozegra 17 października w Ustroniu.

Skład kadetek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w sezonie 2018/2019: Iga Badźmierowska, Anna Duda, Natalia Jasińska, Maja Kopeć, Natalia Kwaśny, Miłochna Latko, Magdalena Mieszczak, Martyna Otręba, Karolina Pluta, Zuzanna Szczepek, Natalia Szmukier, Karolina Szyszka, Patrycja Wala, Martyna Witoszek. Trenerka: Joanna Wrzeszcz.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagra również w rozgrywkach seniorskich - w I lidze śląskiej.

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj