• 16 października 2005
  • wyświetleń: 2537

Efektowne zwycięstwo Łąki

Łąka odniosła wysokie zwycięstwo 4:0 nad zespołem Gwiazdy Skrzyszów. O ile z wyniku kibice mogą być zadowoleni, o tyle z poziomu gry zaprezentowanego przez piłkarzy już niezbyt. Na początku meczu przewagę osiągneli gracze Łąki. Już w pierwszej minucie drużyna gospodarzy mogła objąć prowadzenie, ale z linii bramkowej piłkę wybił zawodnik Skrzyszowa. Wreszcie w 22 minucie padła pierwsza bramka. Rzut karny pewnie wykorzystał Krystian Deringer. Po tej bramce goście przejęli inicjatywę lecz zawodnicy Łąki skutecznie bronili dostępu do swojej bramki, sami przeprowadzając od czasu do czasu groźne akcje. Po jednej z nich padła druga bramka, a strzelił ją Adam Maślorz. Piłkarze schodzili na przerwę do szatni przy wyniku 2:0 dla Łąki.

W drugiej połowie gra się bardziej wyrównała. Goście przeprowadzali śmiałe ataki, lecz świetnie na linii bramkowej spisywał się Łukasz Szweda. Łączanie mieli również dużo szczęścia kiedy to po jednej z groźnych akcji zespołu Gwiazdy piłka uderzyła w słupek. Kolejny powód do radości dla kibiców Łąki dał Andrzej Żur podwyższając wynik na 3:0 po bardzo ładnej akcji. Zmienił on kilka minut wcześniej Bartosza Zieleźnika. Wynik końcowy ustalił kapitan gospodarzy Adam Maślorz, strzelając swoją drugą bramkę w meczu.

Choć mecz nie był zbyt ciekawy i gra Łączan pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to liczą sie zdobyte 3 punkty. Po tym spotkaniu LKS Łąka awansował na 10 miejsce w tabeli, powiększając swoją przewagę nad strefą spadkową.

Prawdziwym sprawdzianem formy LKS-u będzie jednak następna kolejka. Zawodnicy z Łąki zmierzą się na wyjeździe z drugą drużyną Odry Wodzisław. Mecz odbędzie się 23 października.