pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 15 października 2005
  • wyświetleń: 1783

PALP: Prezes pokazał klasę

W siódemej kolejce Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej najbardziej dramatyczne okazało się spotkanie dwóch zespołów zajmujących ostatnie miejsca w tabeli. Przedostatni ZRB Krawieczek przystępował do meczu jako faworyt, mając na swoim koncie już dwa ligowe zwycięstwa i wydawało się, że dopisze kolejne punkty do swojego dorobku co pozwoliłoby tej drużynie opuścić przedostatnie miejsce w tabeli.

Jednak już w pierwszej połowie Japi-bud objął dwubramkowe prowadzenie po golu Dudy i samobójczym trafieniu ZRB. Drużyna Krawieczka odpowiedziała zaledwie jednym golem, którego zdobył Knapczyk. Po zmianie stron ZRB wzięło się ostro do roboty, czego efektem, był gol wyrównujący, którego strzelcem był ponownie Knapczyk.

Na dwie minuty przed końcem na prowadzenie wyprowadził swój zespół Wojciech i wydawało się, że Japi-bud znowu nie doczeka się pierwszych ligowych punktów. Nic bardziej mylnego!

Na minutę przed końcem Duda (notabene prezes Japi-budu) wyrównał stan rywalizacji, a w jednej z ostatnich akcji zawodnik ten zadał decydujący cios, który przyniósł zwycięstwo dowodzonej przez niego drużynie. Mecz ten pokazał, że pasjonujące pojedynki odbywają się nie tylko na szczycie ale również na dole ligowej tabeli. Nie lada niespodziankę sprawili również gracze AZS Vein remisując z faworyzowanym Instalbudem, który nie wykorzystał nawet gry w przewadze w końcowych minutach.

Wpadkę zaliczyli sympatyczni gracze Boscha, a ich katem okazała się Stara Wieś. W pozostałych dwóch meczach Jakub pokonał Katona, a Cadi – car ograł Poligonersów, co dało „samochodziarzom” pozycję lidera ponieważ dotychczasowy – Mieszko – pauzował.

Cadi-car - Poligoners 2-0 (2-0)
Bramki dla Cadi: Hamerlak S., Paszek T.
Żółte kartki: Skipioł A. (Poligoners)

Katon - ATS Jakub 1-3 (0-3)
Bramki dla Jakuba: Wanke P., Drzyzga R., Tomża I.
Bramka dla Katona: Strzemiecki J.
Żółta kartka: Górny A. (Jakub)

Bosch S.T. - Stara Wieś 0-8 (0-4)
Bramki dla Starej Wsi: Jarząbek M. 3, Jarząbek R. 2, Pośpiech G. 2, Pojda J.
Żółta kartka: Cylok Piotr (Bosch)

Instalbud - AZS Vein 1-1 (0-1)
Bramka dla Instalbudu: Sikora K.
Bramka dla Vein: Rydzko J.
Czerwona kartka: Mrzyk G. (Vein)

ZRB Krawieczek - Japi – bud 3-4 (1-2)
Dla ZRB: Knapczyk A. 2, Wojciech A.
Dla Japibudu: Duda P. 3, samobójcza

Maciek Stieber

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.