Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 18 września 2018
  • wyświetleń: 1352

[Iskra Pszczyna] Z Iskry do Ekstraklasy

Trener grup młodzieżowych naszego klubu Radosław Rakowski odbył staż trenerski w jednej z najlepszych akademii piłkarskich w kraju. Kilkudniowy pobyt w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin na pewno zaowocuje podwyższeniem poziomu wiedzy.

staż
fot. Radosław Rakowski


Duże wrażenie zrobiła na mnie baza treningowa, gdzie młodzi piłkarze mają do dyspozycji pięć naturalnych boisk oraz dwa sztuczne. W Akademii przywiązuje się bardzo dużą wagę do ćwiczenia umiejętności indywidualnych oraz budowania kreatywności u zawodnika. Oglądałem treningi każdego rocznika oraz pierwszej drużyny, ale również uczestniczyłem w zajęciach praktycznych z techniki fundamentalnej oraz motoryki, a po zajęciach miałem możliwość zadania pytań i porozmawiania z trenerami.

Odbyłem rozmowę z szefem szkolenia Akademii, Holendrem Ben Van Dealem oraz Dyrektorem Krzysztofem Paluszkiem, którzy wyczulili mnie na kilka istotnych detali w zakresie prowadzenia grup młodzieżowych.

Na koniec stażu obejrzałem dwa spotkania derbowe ze Śląskiem Wrocław, najpierw Centralnej Ligi Juniorów, a następnie mecz ekstraklasy wygrany przez Zagłębie aż 4:0.

Wyjazd uważam za bardzo udany. Było to ciekawe doświadczenie, które sprawi, że będę efektywniej trenował z naszymi młodymi piłkarzami.


Staż trenerski · fot. Akademia KGHM Zagłębie Lubin, Radosław Rakowski

źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.